Niedziela, 07 sierpnia 2022 | Doroty, Kajetana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Srebro i brąz dla Ewy Sierki

Srebro i brąz dla Ewy Sierki

Opublikowano:

Ewa Sierka – trenerka lekkiej atletyki i propagatorka tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży z Trzebini oraz okolic sama uczestniczy w zawodach sportowych dla mastersów, dając najmłodszym dobry przykład jak systematyczną pracą osiągać sportowe sukcesy.

Trzebinianka wzięła ostatnio czynny udział w XXVIII Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu.

W zawodach, które odbyły się na na stadionie im. Grzegorza Duneckiego, uczestniczyło około 500 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Wśród nich było wiele byłych gwiazd królowej sportu – między innymi.: srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich z 1980 roku – Urszula Kielan oraz olimpijki – Ludwika Chewińska, oraz Genowefa Patla.

Ewa Sierka – mieszkanka Trzebini, trenerka lekkiej atletyki w Klubie Sportowym Victoria Trzebinia i zarazem jego prezes, startowała w sześciu konkurencjach – tj. skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż, rzucie dyskiem, rzucie oszczepem i pchnięciu kulą.

W skoku wzwyż i w trójskoku mieszkanka Trzebini wywalczyła srebrne medale, natomiast w pchnięciu kulą i skoku w dal brązowe krążki.

Mistrzostwa w Toruniu były dla Ewy Sierki kolejnym etapem w przygotowaniach do Halowych Mistrzostw Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które mają się odbyć w wiosną przyszłego roku w Polsce, a w których charyzmatyczna trzebinianka chce wystartować.

– Zawody dla mastersów ukazują prawdziwe idee sportu, bo w nich nie walczy się o sławę i pieniądze. Z kolei lekkoatletyka to piękny sport, który łączy ludzi bez względu na wiek – podkreśla Ewa Sierka.

(RS)

Na zdjęciu Ewa Sierka (pierwsza z lewej) na podium podczas tegorocznych XXVIII Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij