Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sukces młodych biegaczek i biegaczy

Sukces młodych biegaczek i biegaczy

Opublikowano:

Dzieci z Trzebini, które na co dzień uczestniczą w naszej gminie w zajęciach sportowych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”, zdobyły trzecie miejsce w II PKO Biegu Charytatywnym Młodych.

Zawody odbywały się w sobotę 17 września 2016 roku na dwunastu stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce, a wzięły w nich udział najlepsze ekipy z różnych regionów w naszym kraju, które od maja bieżącego roku brały udział w eliminacjach SportGeneracji.

Głównym celem akcji było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Bieganie zaś jest najprostszą dyscypliną sportu i przynosi dzieciakom wiele satysfakcji, szczególnie jeśli są za to doceniani w takich właśnie zawodach

Nasza, trzebińska ekipa uczestniczyła w zawodach zorganizowanych na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Rywalizacja dzieci rozpoczęła się od biegu integracyjnego na 600 metrów, po którym to każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Potem odbył się wielki finał sztafet 12 x 200 metrów dziewcząt i 12 x 200 metrów chłopców. O miejscu na podium decydował czas obu drużyn dziewcząt i chłopców. 

– Ostatecznie zajęliśmy III miejsce, a w nagrodę otrzymaliśmy od PKO Banku Polskiego dwa tysiące złotych, które przeznaczymy na zakup sprzętu sportowego – cieszy Ewa Sierka, trener programu „Lekkoatletyka dla każdego” w Gminie Trzebinia.

Warto odnotować, że PKO Bieg Charytatywny odbywa się pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Okrążenia wybiegane przez uczniów zostają doliczone do okrążeń pokonanych przez dorosłych. Fundacja PKO Banku Polskiego przelicza je potem wszystkie na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. 

– Cieszę się, że mogliśmy z dziećmi dołączyć do tej niezwykłej i szlachetnej inicjatywy, jaką jest PKO Bieg Charytatywny Młodych. Najważniejsze, że uczestnicząc razem z dziećmi w tym biegu zrobiliśmy coś dobrego nie tylko dla siebie i naszej kondycji, ale przede wszystkim dla potrzebujących dzieci. Takie akcje pozwalają zarażać się nawzajem entuzjazmem i miłością do sportu – podkreśla Ewa Sierka.

– Zachęcam również inne dzieci z naszej gminy do prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia. Ja sama regularnie trenuje i biegam. Pozwala mi to oderwać się od codziennych obowiązków. Sama startuje również w zawodach, a każdy wysiłek fizyczny jest mi bliski, bo dodaje życiowej energii – podsumowuje trenerka.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij