Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Szlakiem z Płok nad Zalew Chechło

Szlakiem z Płok nad Zalew Chechło

Opublikowano:

Dzięki staraniom Tomasza Piszczka – radnego z Psar i przedstawiciela Gminy Trzebinia w Związku Gmin Jurajskich w 2017 roku wyznaczony zostanie nowy pieszy szlak turystyczny z Płok nad Zalew Chechło.

Dokładny przebieg nowego szlaku zostanie wkrótce ustalony na spotkaniu z przedstawicielami krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, które zajmie się jego wykonaniem. Wiadomo, że szlak będzie przebiegał przez najciekawsze zakątki trzebińskiej gminy i że połączy Płoki z Zalewem Chechło.

– Inwestycja w zależności od ostatecznej długości szlaku będzie kosztowała od kilku do kilkunastu tysięcy złotych i zostanie sfinansowana ze środków Związku Gmin Jurajskich oraz środków zewnętrznych pozyskanych przez wspomniany związek – mówi Tomasz Piszczek.

– Jestem przekonany, że nowy szlak turystyczny zachęci do wędrówek po trzebińskiej ziemi turystów, miłośników przyrody i młodzież szkolną, zwłaszcza po zakończeniu realizacji projektu obejmującego rewitalizację otoczenia Zalewu Chechło – dodaje Tomasz Piszczek.

Warto podkreślić, że dzięki staraniom podejmowanym przez Tomasza Piszczka w ostatnich dwóch latach Związek Gmin Jurajskich ze środków własnych oraz środków zewnętrznych zainwestował kilkadziesiąt tysięcy złotych w infrastrukturę turystyczną w Gminie Trzebinia. W tym czasie odnowiono dwa szlaki rowerowe, trzy szlaki piesze oraz oczyszczono z graffiti skałkę triasową w Bolęcinie.

Robert Siwek

Na zdjęciu przystań jachtowa nad Zalewem Chechło w Trzebini (Fot.: Robert Siwek © 2016)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij