Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Sztafeta chłopców z Trzebini najlepsza!

Sztafeta chłopców z Trzebini najlepsza!

Opublikowano:

Aż 140 dzieci z naszej gminy wzięło udział w letniej edycji SportGeneracji, która odbyła się w  Krakowie. Rewelacyjnie spisali się w niej młodzi chłopcy z Trzebini, uczestniczący w biegu sztafetowym.

– W sumie na imprezie bawiło się aż 1111 dzieci. Całe, pozytywne zamieszanie rozpoczęło się biegiem głównym, w którym wystartowały wszystkie dzieci. Młodociane towarzystwo ubrane było w koszulki o trzech kolorach, a ich bieg prowadzili byli  lekkoatleci: Paweł Januszewski, Sebastian Chmara i Marcin Nowak  – relacjonuje Ewa Sierka, trener programu „Lekkoatletyka dla każdego” w naszej gminie.

Dzieciaki nie skończyły jednak aktywności sportowych na biegu rozpoczynającym imprezę. Później przyszedł czas na konkurencje indywidualne. Bieg sprinterski na 33 m i bieg na tym samym dystansie tylko, że przez bezpieczne, dziecięce płotki. Ponadto odbył się jeszcze dłuższy bieg na 200 m.

Na koniec organizatorzy przygotowali bieg sztafetowy, w którym wzięło udział aż 16 ekip. Ten jak zwykle wzbudził największe emocje. Najlepsi biegacze i biegaczki na bieżni, a ich koledzy i koleżanki na trybunach. Ci drudzy znakomicie wywiązali się z roli kibiców królowej sportu. Powstała wrzawa jaka na mitingach międzynarodowych.

– Najlepszą ekipą wśród chłopców okazała się nasza sztafeta z Trzebini.  Byliśmy bezkonkurencyjni i zajęliśmy I miejsce, za  co otrzymaliśmy piękne statuetki. Z kolei nasza sztafeta dziewczyn zajęła II miejsce  – podsumowuje Ewa Sierka.

Warto podkreślić, że uczestnicy biegu głównego otrzymali piękne medale pamiątkowe.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij