Niedziela, 02 kwietnia 2023 | Franciszka, Władysława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Teraz każdy trafi do rezerwatu

Teraz każdy trafi do rezerwatu

Opublikowano:

Psarski radny Tomasz Piszczek zabiegał u burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka o ustawienie przy drodze z Myślachowic do Psar znaku informującego o dojeździe i dojściu do rezerwatu przyrody „Ostra Góra”. Burmistrz obiecał, że znak postawi i słowa dotrzymał.


– Dotychczas nawet mieszkańcy Trzebini nie bardzo wiedzieli jak dojechać i dojść do jedynego w naszej gminie rezerwatu przyrody, jakim jest „Ostra Góra”. Teraz dzięki ustawionemu przy drodze znakowi informacyjnemu nie będzie już takiego problemu – cieszy się Tomasz Piszczek, który oprócz pełnienia funkcji radnego jest również aktywnym przedstawicielem Gminy Trzebinia w Związku Gmin Jurajskich.

– Położony na wzgórzu pomiędzy Myślachowicami a Psarami rezerwat przyrody „Ostra Góra” to miejsce szczególne na mapie Gminy Trzebinia, o które warto zadbać i które warto promować. To tutaj właśnie znajduje się jedno z najstarszych i najpiękniejszych w Polsce skupisk buczyny karpackiej. To miejsce, z którego mieszkańcy Trzebini mogą być dumni – podkreśla Tomasz Piszczek.

Przypomnijmy, że dzięki staraniom podjętym przez Tomasza Piszczka jesienią 2015 roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie na własny koszt wymieniła czerwone tablice z orłem i napisem „REZERWAT PRZYRODY OSTRA GÓRA”. Ponadto w czerwcu bieżącego roku w rezerwacie mają pojawić się nowe tablice informacyjne, których wykonanie i montaż wzięło na siebie Nadleśnictwo w Chrzanowie.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij