Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Trójka z Trzebionki podbiła Śląsk i Zagłębie

Trójka z Trzebionki podbiła Śląsk i Zagłębie

Opublikowano:

Pod hasłem „Bądź zdrowy i nie zapominaj o ruchu” w Katowicach odbył się turniej unihokeja szkół podstawowych. Rewelacyjnie w zawodach wypadła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Trzebini, która zdobyła pierwsze miejsca zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

– Chłopcy rozpoczęli rywalizację w grupie od przegranej, jednak później wygrali już wszystkie spotkania. W drugim meczu pokonali drużynę SP nr 20 w Gliwicach aż 4:0. W półfinale po wyrównanym meczu zwyciężyli SP 40 Sosnowiec 2:1. Z kolei finał z SP 67 Katowice był niezwykle emocjonujący i zacięty. Przez większość czasu wynik był remisowy i na dziesięć sekund przed końcem spotkania Piotr Kiełkowicz pięknym strzałem zapewnił zwycięstwo naszej ekipie – relacjonuje Paweł Raj, trener unihokeja i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebini.

Zwycięski zespół chłopców wystąpił w składzie: Dominik Cybulski, Jakub Kozioł, Kacper Jachimkowski, Piotr Kiełkowicz, Tomasz Sosur, Piotr Krzyżanowski i Mikołaj Talik.

– Dziewczęta rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Oba spotkania ze szkołami z Górnego Śląska i Zagłębia wygrały wysoko i zasłużenie zdobyły puchar za pierwsze miejsce. W pierwszym meczu pokonały ekipę SP 40 Sosnowiec 7:0, a w drugiej potyczce zwyciężyły uczennice ze SP 20 w Gliwicach 5:0 – informuje Paweł Raj.

Ekipa dziewcząt występowała w składzie: Paulina Korpacka, Natalia Stępowska, Martyna Bigaj, Natalia Smoleń, Krystyna Agafon, Wiktoria Tarka, Wiktoria Smoleń, Oliwia Król, Oliwia Wygoda i Alicja Noworyta.

Zawody zostały zorganizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Unihokeja i TKKF Pionier Tychy.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij