Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Trójka z Trzebionki wicemistrzem Małopolski

Trójka z Trzebionki wicemistrzem Małopolski

Opublikowano:

W Nowym Targu odbyły się finały wojewódzkie w unihokeju w kategorii szkół podstawowych. Znakomicie w tych zawodach zaprezentowały się zespoły dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Trzebini.

W turnieju dziewcząt wystąpiło dziesięć najlepszych szkół z całej Małopolski, które zostały podzielone na dwie grupy.

– W rozgrywkach grupowych dziewczęta z naszej szkoły wygrały dwa mecze i dwa zremisowały, co dało im pierwsze miejsce w grupie. Z kolei w półfinale spotkały się z drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy i po bramkach Natalii Smoleń i Wiktorii Tarki awansowały do finału. W finale zmierzyły się natomiast z drużyną z Ludźmierza i po wyrównanym spotkaniu nieznacznie uległy 1:0. Ostatecznie dało to drużynie dziewcząt tytuł wicemistrzyń województwa małopolskiego – relacjonuje Paweł Raj, trener unihokeja i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebini.

Wyniki meczów:
SP 3 TRZEBINIA – SP STARA WIEŚ 2:0
SP 3 TRZEBINIA – SP OSIEK 0:0
SP 3 TRZEBINIA – SP WOLA DĘBIŃSKA 1:0
SP 3 TRZEBINIA – SP SUŁKOWICE BOLĘCIN 0:0
SP 3 TRZEBINIA – SP 2 KRYNICA 2:0 (półfinał)
SP 3 TRZEBINIA – SP LUDŹMIERZ 0:1 (finał)

Skład drużyny dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini: Paulina Korpacka, Natalia Stępowska, Martyna Bigaj, Natalia Smoleń, Krystyna Agafon, Wiktoria Tarka, Urszula Pogoda, Oliwia Król, Oliwia Wygoda, Wiktoria Smoleń, Izabela Koziołko, Gabriela Gromadzik.

***

W turnieju chłopców również wystąpiło dziesięć małopolskich szkół, które w pierwszej fazie rozgrywek zostały podzielone na dwie grupy.

– W ramach spotkań w grupie nasi chłopcy odnotowali trzy zwycięstwa i jedną porażkę, co dało im awans do strefy medalowej. W półfinale zmierzyli się z rewelacją turnieju – drużyną Szkoły Podstawowej z Mszany Dolnej, która w swojej grupie pokonała szkoły sportowe z Oświęcimia i Nowego Targu. Nasza ekipa zagrała znakomity mecz i po golach Piotra Kiełkowicza i Kacpra Jachimkowskiego uzyskała awans do finału. W finale „trójka” zmierzyła się ze Szkołą Podstawową nr 2 w Krynicy. Po bramce Piotra Kiełkowicza nasi chłopcy prowadzili i stworzyli jeszcze wiele wyśmienitych okazji do strzelenia goli, ale to przeciwnik okazał się bardziej skuteczny i wygrał to spotkanie. W efekcie zespół chłopców zdobył tytuł wicemistrzów województwa małopolskiego – podsumowuje Paweł Raj.

Wyniki meczów:
SP 3 TRZEBINIA – SP SZCZUROWA 1:0
SP 3 TRZEBINIA – SP 2 KRYNICA 1:2
SP 3 TRZEBINIA – SP KORZKIEW 3:0
SP 3 TRZEBINIA – SP OSIEK 5:0
SP 3 TRZEBINIA – SP MSZANA DOLNA 2:0 (półfinał)
SP 3 TRZEBINIA – SP 2 KRYNICA 1:2 (finał)

Skład drużyny chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini: Dominik Cybulski, Kacper Jachimkowski, Jakub Kozioł, Piotr Kiełkowicz, Krzysztof Siemek, Tomasz Sosur, Piotr Krzyżanowski, Hubert Marczuk, Mikołaj Talik, Mateusz Winiarski, Jakub Piłka.

 

(RS) Fot.: Krzysztof Widyna

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij