Sobota, 10 czerwca 2023 | Bogumiła, Małgorzaty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Trzebinianki piąte w Polsce

Trzebinianki piąte w Polsce

Opublikowano:

W Gdańsku odbył się Finał Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Unihokeju z udziałem sześciu najlepszych drużyn w kraju, wśród których wystąpiły zawodniczki Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Trzebinia.

– Nasza drużyna zajęła piąte miejsce w Polsce, co należy uznać za dobre osiągnięcie. Zagraliśmy bardzo odmłodzonym składem i pomimo braku wielu zawodniczek pokazaliśmy się z dobrej strony – relacjonuje Paweł Raj, trener trzebińskich unihokeistek.

Trzebinianki ambitnie walczyły w każdym meczu, świetnymi interwencjami popisywała się nasza bramkarka Magda Michaliszyn, która broniła na bardzo wysokim poziomie. Najstarsze zawodniczki jak Aneta Szmyd i Patrycja Ludwiczak punktowały i były oparciem dla całej drużyny.

Najmłodsze zawodniczki zdobyły bardzo potrzebne doświadczenie, grając przeciwko najmocniejszym polskim zespołom. Drużyna świetnie zagrała w wygranym meczu z Warszawą, natomiast w pozostałych pojedynkach trudno było jej się przeciwstawić o wiele bardziej doświadczonym zespołom.

Warto podkreślić, że najlepszą bramkarką finału organizatorzy wybrali trzebiniankę – Magdę Michaliszyn. Z kolei Patrycja Ludwiczak otrzymała wyróżnienie.

– Przed naszymi drużynami jeszcze mistrzostwa Polski w unihokeju w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, które odbędą się  już w najbliższy weekend w Elblągu, a w pierwszy weekend czerwca wyruszamy na silnie obsadzony turniej międzynarodowy do czeskiej Ostrawy – dodaje trener Paweł Raj.

PUKS Trzebinia wystąpił w składzie: Magdalena Michaliszyn, Martyna Bigaj, Natalia Stępowska, Patrycja Ludwiczak, Aneta Szmyd, Zuzanna Graczyk, Małgorzata Odrzywołek, Julia Cichy, Krystyna Agafon, Wiktoria Tarka i Paulina Korpacka.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij