Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Trzebinianki powalczą o mistrzostwo Polski

Trzebinianki powalczą o mistrzostwo Polski

Opublikowano:

Zawodniczki Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Trzebinia wywalczyły awans do finału mistrzostw Polski w unihokeju w kategorii juniorek starszych.

Półfinał mistrzostw Polski we wspomnianej kategorii wiekowej w grupie A odbył się w dniach od 24 do 26 marca 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Usługowo-Technicznych w Trzebini.

W piątkowym meczu zawodniczki PUKS Trzebinia pewnie pokonały zespół PKS MOS Zbąszyń aż 9:2, a najlepszą zawodniczką spotkania została trzebinianka – Natalia Pastusińska. Z kolei w spotkaniu rozgrywanym w sobotę MMKS Podhale Nowy Targ zwyciężyło PKS MOS Zbąszyń 12:2. W ostatnim, rozgrywanym w niedzielę meczu, unihokeistki PUKS Trzebinia pokonały MMKS Podhale Nowy Targ 6:5. Najlepszą zawodniczką tego spotkania została Katarzyna Zając z trzebińskiej ekipy.

– Niedzielny mecz z Podhalem Nowy Targ był bardzo emocjonujący i wyrównany. Nasze zawodniczki okazały się jednak o jedną bramkę lepsze, co dało nam drugie zwycięstwo i awans do finału mistrzostw Polski z pierwszego miejsca w grupie – cieszy się Paweł Raj, trener trzebinianek.

Finał mistrzostw Polski odbędzie się w ostatni weekend kwietnia. Obok obrońcy tytułu mistrza Polski z 2016 roku, czyli ekipy PUKS Trzebinia wystąpią w nim jeszcze trzy najlepsze polskie zespoły – tj. KS Olimpia Osowa Gdańsk, MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów oraz MMKS Podhale Nowy Targ.

W turnieju półfinałowym zespół PUKS Trzebinia wystąpił w składzie: Magdalena Michaliszyn, Katarzyna Zając, Natalia Pastusińska, Maja Masztaler, Ewelina Turek, Adrianna Biskup, Weronika Pabis, Martyna Bigaj, Małgorzata Gągolska, Aneta Szmyd, Patrycja Ludwiczak, Małgorzata Mleczko i Natalia Stępowska.

(RS)

Na zdjęciu zawodniczki PUKS Trzebinia, które wywalczyły awans do finału mistrzostw Polski w unihokeju w kategorii juniorek starszych. Fot.: Justyna Lasoń.