Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Trzebinianki wicemistrzyniami Polski

Trzebinianki wicemistrzyniami Polski

Opublikowano:

Zawodniczki Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Trzebinia zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski w unihokeju w kategorii juniorek starszych.


Zawody finałowe, w których wystąpiły cztery najlepsze zespoły z naszego kraju, odbyły się w nadmorskim Mrzeżynie 7 oraz 8 kwietnia 2018 roku.

– Pierwszy mecz z ubiegłorocznym mistrzem Polski tj. Olimpią Osowa Gdańsk od początku nie układał się po naszej myśli, gdyż zespół z Gdańska wygrywał już 4:1 i jedną nogą był już finale. Nasze zawodniczki walczyły jednak do końca, a ich gra w miarę upływającego czasu wyglądała coraz lepiej i to co wydawało się już prawie nierealne, stało się faktem. Trzebinianki strzeliły cztery bramki z rzędu, a że w obronie walczyły z ogromnym zaangażowaniem i nie straciły już żadnego gola, to ostatecznie pokonały drużynę z Gdańska – relacjonuje Paweł Raj, trener trzebinianek i zarazem prezes Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Trzebinia.

Dodać należy, że najlepszą zawodniczką tego spotkania została wybrana trzebinianka – Magdalena Michaliszyn.

– W kolejnym dniu w meczu o złoto nasz zespół zmierzył się z Podhalem Nowy Targ. Góralki były jednak zespołem lepszym i zasłużenie zdobyły złote medale – podsumowuje dwudniowe zmagania sportowe Paweł Raj.

Najlepszą bramkarką mistrzostw Polski została zawodniczka PUKS Trzebinia – Magdalena Michaliszyn. Ponadto spośród trzebinianek wyróżnione zostały Maja Masztaler oraz Aneta Szmyd.

Skład PUKS Trzebinia: Magdalena Michaliszyn, Natalia Pastusińska, Katarzyna Zając, Maja Masztaler, Ewelina Turek, Patrycja Ludwiczak, Martyna Bigaj, Weronika Pabis, Aneta Szmyd, Natalia Stępowska, Izabela Koziołko, Julia Trębacz i Paulina Korpacka.

Warto odnotować, że Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Trzebinia po raz szósty z rzędu wystąpił w ścisłym finale mistrzostw Polski w unihokeju.

(RS)

Na zdjęciu zespół tegorocznych wicemistrzyń Polski w unihokeju w kategorii juniorek starszych z trenerem Pawłem Rajem (z lewej). Fot.: Archiwum PUKS Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij