Czwartek, 28 marca 2024 | Anieli, Renaty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Trzynaście medali trzebińskiej Victorii

Trzynaście medali trzebińskiej Victorii

Opublikowano:

Świetnie zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportowego Victoria Trzebinia podczas Mistrzostw Województwa Małopolskiego Dzieci Młodszych, Dzieci Starszych i Młodzików w Lekkoatletyce.

Zawody odbyły się w sobotę 15 września 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym w przy ulicy Piłsudskiego w Tarnowie, a trzebińska ekipa zdobyła w nich aż trzynaście medali, w tym sześć złotych.

Złote medale i tytuły Mistrza Małopolski wywalczyli: Zuzanna Sraga – bieg na 100 metrów (13.35 sekundy) oraz bieg na 300 metrów (45.01 sekundy), Martyna Śledzińska – rzut dyskiem (21.92 metra), Małgorzata Jaśkaczek – bieg na 1000 metrów (3:23.19 sekundy), Piotr Pulnar – skok wzwyż (1.68 metra), Jakub Sraga bieg na 1000 metrów (3:04.04 sekundy).

Z kolei srebrne medale zdobyli: Artur Łapcik – bieg na 100 metrów przez płotki (19.32 sekundy) oraz Kamil Petka – rzut dyskiem (25.10 metra).

Natomiast brązowe medale wywalczyli: Julia Jaśkaczek – bieg na 1000 metrów (3:34.26 sekundy), Patryk Tryfanów – skok wzwyż (1.10 metra), Artur Łapcik – skok wzwyż (1.28 metra) oraz sztafeta szwedzka dziewcząt (100-200-300-400) w składzie: Maja Adamczyk, Małgorzata Jaśkaczek, Zuzanna Sraga i Wiktoria Tryfanów (2:43.79 sekundy) i sztafeta szwedzka chłopców (100-200-300-400) w składzie: Patryk Tryfanów, Kamil Petka, Artur Łapcik i Jakub Sraga (2.41.51 sekundy).

– Jestem zadowolona, że po raz kolejny odnosimy sukcesy w prestiżowych zawodach. Dzieci uprawiających lekką atletykę w naszym mieście jest sporo. Szkoda tylko, że w Trzebini nie ma stadionu lekkoatletycznego, gdzie moglibyśmy ćwiczyć konkurencje techniczne. Wtedy nasze osiągnięcia mogłyby być jeszcze większe – podsumowuje Ewa Sierka – trenerka naszej ekipy i zarazem prezes Klubu Sportowego Victoria Trzebinia.

(RS)

Na zdjęciu trzy najlepsze zawodniczki małopolskich zawodów w biegu na sto metrów w kategorii wiekowej dzieci starszych z trenerką trzebińskiej ekpiy Ewą Sierką. W konkurencji tej reprezentantka KS Victoria Trzebinia – Zuzanna Sraga (druga od lewej) zdobyła złoty medal. Fot.: Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.