Sobota, 20 kwietnia 2024 | Agnieszki, Czesława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Tylko Trzebinia i Dulowa z kompletem punktów

Tylko Trzebinia i Dulowa z kompletem punktów

Opublikowano:

W weekend odbywały się rozgrywki piłki nożnej na szczeblu III ligi oraz w chrzanowskiej Klasie A i Klasie B. Występujące w nich seniorskie drużyny piłkarskie z Gminy Trzebinia odnotowały dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki.

Piłkarze MKS Trzebinia Siersza w ramach 25 kolejki meczów w czwartej grupie III ligi podejmowali na własnym stadionie beniaminka w województwa podkarpackiego – zespół Cosmosu Nowotaniec. Trzebinianie zwyciężyli 2:1 pod dwóch golach zdobytych przez Marka Mizię w 22 i 52 minucie spotkania. Tym samym piłkarze MKS Trzebinia Siersza odnieśli drugie tej wiosny zwycięstwo. Zdobyte w tym meczu trzy punkty pozwoliły zespołowi z Trzebini opuścić przedostatnie spadkowe miejsce w tabeli i awansować na pozycję piętnastą. Trzebinianie obecnie mają na swoim koncie 23 zdobyte punkty i bilans bramkowy wynoszący 24:40. W najbliższej kolejce piłkarzy MKS Trzebinia Siersza czeka wyjazdowy pojedynek z wiceliderem tabeli – zespołem Motoru Lublin.

Pozostałe wyniki w III lidze: Stal Rzeszów – Motor Lublin 0:2, Avia Świdnik – Resovia Rzeszów 1:1, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Orlęta Radzyń Podlaski 2:1, Karpaty Krosno – Unia Tarnów 3:1, Podhale Nowy Targ – Soła Oświęcim 0:1, Podlasie Biała Podlaska – Spartakus Aureus Daleszyce 1:4, Wierna Małogoszcz – Garbarnia Kraków (mecz przełożony), JKS 1909 Jarosław pauzował.

***

W osiemnastej kolejce chrzanowskiej Klasy A Korona Lgota zremisowała u siebie 2:2 z Orłem Balin. W meczu tym na listę strzelców dla zespołu z Lgoty wpisali się: Piotr Dziedzic (10 minuta) oraz Andrzej Nowak (80). Z kolei Błyskawica Myślachowice zremisowała 2:2 w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Jankowice, a gole dla ekipy z Myślachowic zdobyli: Kacper Głowacz (64) i Tomasz Łukasik (87). Natomiast Promyk Bolęcin przegrał wyjazdowy mecz z Alwernią aż 5:2, a dwoma celnymi trafieniami dla zespołu z Bolęcina popisali się: Jacek Wichrowski (11) i Jacek Kocot (64).

Najwyżej notowanym naszym zespołem w Klasie A jest Błyskawica Myślachowice, która zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 24 punktów i bilansem bramkowym wynoszącym 31:27. Miejsce dziewiąte zajmuje Korona Lgota (17 punktów, bramki 37:72), a na miejscu 13 plasuje się Promyk Bolęcin (9 punktów, bramki 21:49).

Pozostałe wyniki w Klasie A: Victoria 1918 Jaworzno – Start Kamień 10:2, Fablok Chrzanów – Wolanka Wola Filipowska 2:0, Arka Babice – Tęcza Tenczynek 3:2, Ciężkowianka Jaworzno – Unia Kwaczała 3:1.

***

Piłkarze chrzanowskiej Klasy B rozegrali dwudziestą kolejkę meczów. Zespół UKS SP Dulowa na własnym boisku pokonał 2:0 drużynę Lwa Olszyny po samobójczym golu Macieja Zająca (10 minuta) i celnym trafieniu dulowianina Marka Widła (35). W tym miejscu warto odnotować, że był to piąty mecz w rundzie wiosennej i zarazem piąte zwycięstwo ekipy z Dulowej. Z kolei Górnik Siersza przegrał 2:1 wyjazdowy mecz z Victorią II 1918 Jaworzno, a jedynego gola dla zespołu z Sierszy zdobył Kamil Kaczmarczyk 44 minucie spotkania. Natomiast Ruch Młoszowa pauzował.

Po zakończonej kolejce liderem tabeli jest drużyna UKS SP Dulowa, która zdobyła już 46 punktów i osiągnęła imponujący bilans bramkowy wynoszący 68:19. Miejsce dziewiąte zajmuje Ruch Młoszowa (28 punktów, bramki 37:28), a na miejscu czternastym znajduje się Górnik Siersza (10 punktów, bramki 24:70).

Pozostałe wyniki w Klasie B: Nadwiślanka 1956 Okleśna – Polonia Luszowice 2:1, Tempo Płaza – Korona Mętków 0:2, Victoria II Zalas – Wisełka Rozkochów 2:1, Jutrzenka Ostrężnica – SPRiN Regulice 3:2, Zryw Brodła – LKS II Żarki 2:1.

Robert Siwek

Na zdjęciu piłkarze UKS SP Dulowa podczas Zimowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej – Trzebinia Winter Cup 2017.