Piątek, 09 czerwca 2023 | Felicjana, Pelagii
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Z kijami maszerowali po Puszczy Dulowskiej

Z kijami maszerowali po Puszczy Dulowskiej

Opublikowano:

Rekordowa ilość miłośników marszów z kijami wzięła udział tegorocznej siódmej edycji imprezy rekreacyjnej pod nazwą „NORDIC WALKING W PUSZCZY”.

– Tym razem gościliśmy w Młoszowej i Dulowej aż 129 miłośników nordic walking, którzy przybyli do nas nie tylko z Trzebini, ale także z Chrzanowa, Kwaczały i Skoczowa – informuje Andrzej Pypno, prezes Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Młoszowa”.

Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem „RUCH TO ŻYCIE” i została zorganizowana w niedzielę 27 września 2015 roku.

Oprócz marszu typowo rekreacyjnego organizatorzy zorganizowali marsze sportowe: dla kobiet na dystansie 10 km i dla mężczyzn na odcinku 12 km. Wśród pań zwyciężyła Ewa Dzierwa z Chrzanowa przed Barbarą Feliksik i Grażyną Rozmus z Młoszowej. Najszybszym z panów okazał się Grzegorz Dzierwa z Chrzanowa, który wyprzedził Bartłomieja Kukucza ze Skoczowa i Józefa Głownię z Kwaczały.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody. Z kolei najliczniejsza grupa zorganizowana uczestnicząca w zawodach otrzymała pamiątkowy puchar ufundowany przez starostę chrzanowskiego – Janusza Szczęśniaka. Trofeum to trafiło w ręce ekipy ze Szkoły Podstawowej w Psarach. Nie zabrakło również drobnych upominków ufundowanych przez partnerów wydarzenia, które rozlosowano wśród wszystkich uczestników marszu.

– Najstarszym uczestnikiem imprezy była 81-letnia kobieta, a najmłodszym półtoraroczne dziecko – podsumowuje prezes Andrzej Pypno.

Głównym organizatorem „VII NORDIC WALKING W PUSZCZY” był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Młoszowa”, a jego współorganizatorami: Trzebińskie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta w Trzebini. Wsparcie organizacyjne okazało również Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.

Tekst i zdjęcie: Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij