Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z radością maszerowali po Puszczy Dulowskiej

Z radością maszerowali po Puszczy Dulowskiej

Opublikowano:

Ponad sto osób wzięło udział w ósmej edycji imprezy rekreacyjnej pod nazwą „NORDIC WALKING W PUSZCZY”. Uczestnikom marszu dopisywały dobre humory zarówno na trasie jak i w czasie podsumowania imprezy.

Wydarzenie miało miejsce w sobotę 24 września 2016 roku w Młoszowej, a odbywało się pod hasłem „Marsz, integracja, zdrowie”.

Miłośnicy marszów i spacerów z kijami zostali podzieleni na trzy grupy. Sportową kobiecą i sportową męską oraz rekreacyjną.

Kobiety z grupy sportowej miały do pokonania 7 km. Najszybsza okazała się Ewa Dzierwa, a na kolejnych miejscach uplasowały się: Genowefa Góra, Alfreda Klonowska, Wioletta Zakrzewska, Urszula Norys i Halina Chrapka.

Mężczyźni rywalizujący w kategorii sportowej musieli z kolei pokonać 10 km. Zwycięzcą został Grzegorz Dzierwa. Natomiast kolejne miejsca zajęli: Paweł Salawa, Tadeusz Słowik, Zbigniew Filipek, Zenon Przybył i Tadeusz Lach.

Wszystkie wymienione osoby otrzymały pamiątkowe medale i nagrody ufundowane przez organizatorów i współorganizatorów imprezy.

Ponadto pamiątkowymi pucharami ufundowanymi przez starostę chrzanowskiego Janusza Szczęśniaka (za I miejsce) oraz PUKS Młoszowa (za II i III miejsce) uhonorowano najliczniejsze grupy uczestniczące w imprezie. W tej rywalizacji I miejsce zdobyła grupa mieszkańców z trzebińskiego sołectwa Psary (30 uczestników). Na miejscu drugim uplasował się PUKS Młoszowa (18 uczestników), a na miejscu trzecim ekipa Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Chrzanowa (14 uczestników).

Warto dodać, że po zakończeniu marszów po Puszczy Dulowskiej na spotkaniu integracyjnym zorganizowanym w Wiejskim Domu Kultury w Młoszowej wszyscy mogli liczyć na pyszny poczęstunek przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz udział w losowaniu drobnych nagród.

– W tegorocznej imprezie wzięło udział 103 uczestników. Oprócz miłośników nordic walking z Gminy Trzebinia pojawiły się również osoby z Chrzanowa, Libiąża i Krakowa. Widać było, że uczestnikom dopisywały dobre humory zarówno podczas marszu jak i podczas późniejszego spotkania integracyjnego – podsumowuje Andrzej Pypno, prezes Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Młoszowa.

– Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które w różny sposób wsparły nasz klub w organizacji tegorocznej edycji „NORDIC WALKING W PUSZCZY” – dodaje Andrzej Pypno.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij