środa, 24 kwietnia 2024 | Aleksandra, Horacego
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zdobyli aż jedenaście medali

Zdobyli aż jedenaście medali

Opublikowano:

Młodzi podopieczni trenerki lekkiej atletyki – Ewy Sierki zdobyli aż jedenaście medali podczas Małopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego w Krakowie, któremu przyświecało hasło – „I Ty możesz zostać mistrzem”.

Impreza odbyła się 3 września 2016 roku, a wzięło w niej udział prawie 500 dzieci z województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Wśród nich było 30 młodych lekkoatletów z Trzebini, którzy łącznie wywalczyli w różnych konkurencjach aż 11 medali.

Złoty medal w pchnięciu kulą 4 kilogramową zdobył Igor Dziuba ze Szkoły Podstawowej w Dulowej.

Medale srebrne wywalczyli: Artur Łapcik ze Szkoły Podstawowej w Dulowej (bieg na 300 metrów – rekord życiowy), Szymon Pulnar z Gimnazjum nr 1 w Trzebini (rzut piłeczką palantową – rekord życiowy oraz pchnięcie kulą 5 kg – także rekord życiowy) i Patryk Tryfanów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini (rzut piłeczką palantową – rekord życiowy).

Z kolei medale brązowe zdobyli: Igor Dziuba ze Szkoły Podstawowej w Dulowej (rzut piłeczką palantową – rekord życiowy), Mateusz Juszczak ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini (pchnięcie kulą 5 kg – rekord życiowy), Ewa Kowal ze Szkoły Podstawowej w Psarach (pchnięcie kulą 2 kg – rekord życiowy), Julita Starzycka ze Szkoły Podstawowej w Psarach (skok wzwyż), Marcin Mider z Gimnazjum nr 2 w Trzebini (pchnięcie kulą) oraz Artur Łapcik ze Szkoły Podstawowej w Dulowej (bieg na 60 m – rekord życiowy).

W tym miejscu warto odnotować, że inni młodzi lekkoatleci z naszej gminy uzyskali dobre wyniki i niewiele zabrakło im, by znaleźć się na podium. I tak: Emilia Staroń ze Szkoły Podstawowej w Psarach zdobyła IV miejsce w skoku wzwyż (rekord życiowy), Wiktoria Tryfanów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini uzyskała VII miejsce w biegu na 300 (rekord życiowy), Silena Petti ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini uzyskała IV miejsce w rzucie piłeczką palantową, Klaudia Stefańczyk ze Szkoły Podstawowa nr 8 w Trzebini  uplasowała się na V miejscu w skoku wzwyż, Oliwier Sierka ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini zdobył IV miejsce w rzucie piłeczką palantową i V miejsce w skoku w dal, a Patryk Tryfanów, także ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini uplasował się na IV miejscu w skok w dal, osiągając jednocześnie nowy rekord życiowy.

– Podczas zawodów młodzi trzebinianie odnieśli sporo rekordów życiowych, co jest najlepszym dowodem na to, że nasi lekkoatleci systematycznie rozwijają się pod względem sportowym – podkreśla Ewa Sierka, trener programu „Lekkoatletyka dla każdego” w Gminie Trzebinia oraz trener w KS Start Trzebinia.

– Krakowskim zawodom lekkoatletycznym z udziałem dzieci towarzyszyła fantastyczna atmosfera, przyjazna aura i wysoki poziom rywalizacji sportowej – podsumowuje Ewa Sierka.