Piątek, 28 stycznia 2022 | Walerego, Radomira
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zdobyli aż jedenaście medali

Zdobyli aż jedenaście medali

Opublikowano:

Młodzi podopieczni trenerki lekkiej atletyki – Ewy Sierki zdobyli aż jedenaście medali podczas Małopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego w Krakowie, któremu przyświecało hasło – „I Ty możesz zostać mistrzem”.

Impreza odbyła się 3 września 2016 roku, a wzięło w niej udział prawie 500 dzieci z województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Wśród nich było 30 młodych lekkoatletów z Trzebini, którzy łącznie wywalczyli w różnych konkurencjach aż 11 medali.

Złoty medal w pchnięciu kulą 4 kilogramową zdobył Igor Dziuba ze Szkoły Podstawowej w Dulowej.

Medale srebrne wywalczyli: Artur Łapcik ze Szkoły Podstawowej w Dulowej (bieg na 300 metrów – rekord życiowy), Szymon Pulnar z Gimnazjum nr 1 w Trzebini (rzut piłeczką palantową – rekord życiowy oraz pchnięcie kulą 5 kg – także rekord życiowy) i Patryk Tryfanów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini (rzut piłeczką palantową – rekord życiowy).

Z kolei medale brązowe zdobyli: Igor Dziuba ze Szkoły Podstawowej w Dulowej (rzut piłeczką palantową – rekord życiowy), Mateusz Juszczak ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini (pchnięcie kulą 5 kg – rekord życiowy), Ewa Kowal ze Szkoły Podstawowej w Psarach (pchnięcie kulą 2 kg – rekord życiowy), Julita Starzycka ze Szkoły Podstawowej w Psarach (skok wzwyż), Marcin Mider z Gimnazjum nr 2 w Trzebini (pchnięcie kulą) oraz Artur Łapcik ze Szkoły Podstawowej w Dulowej (bieg na 60 m – rekord życiowy). 

W tym miejscu warto odnotować, że inni młodzi lekkoatleci z naszej gminy uzyskali dobre wyniki i niewiele zabrakło im, by znaleźć się na podium. I tak: Emilia Staroń ze Szkoły Podstawowej w Psarach zdobyła IV miejsce w skoku wzwyż (rekord życiowy), Wiktoria Tryfanów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini uzyskała VII miejsce w biegu na 300 (rekord życiowy), Silena Petti ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini uzyskała IV miejsce w rzucie piłeczką palantową, Klaudia Stefańczyk ze Szkoły Podstawowa nr 8 w Trzebini  uplasowała się na V miejscu w skoku wzwyż, Oliwier Sierka ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini zdobył IV miejsce w rzucie piłeczką palantową i V miejsce w skoku w dal, a Patryk Tryfanów, także ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini uplasował się na IV miejscu w skok w dal, osiągając jednocześnie nowy rekord życiowy.

– Podczas zawodów młodzi trzebinianie odnieśli sporo rekordów życiowych, co jest najlepszym dowodem na to, że nasi lekkoatleci systematycznie rozwijają się pod względem sportowym – podkreśla Ewa Sierka, trener programu „Lekkoatletyka dla każdego” w Gminie Trzebinia oraz trener w KS Start Trzebinia.

– Krakowskim zawodom lekkoatletycznym z udziałem dzieci towarzyszyła fantastyczna atmosfera, przyjazna aura i wysoki poziom rywalizacji sportowej – podsumowuje Ewa Sierka.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij