Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zuzanna Sraga przywiozła srebro z Czech

Zuzanna Sraga przywiozła srebro z Czech

Opublikowano:

Młoda zawodniczka Klubu Sportowego Victoria Trzebinia odniosła ogromny sukces podczas niedawnej XII edycji European Kids Athletics Game w czeskim Brnie, gdzie zdobyła srebrny medal w biegu na 60 metrów.


Młodzi lekkoatleci reprezentujący trzebińską „Victorię” po raz pierwszy uczestniczyli w tak wielkiej międzynarodowej imprezie sportowej. W sumie do zawodów w czeskim Brnie przystąpiło 1500 zawodniczek i zawodników z 15 europejskich państw, w tym między innymi z Rosji, Austrii, Węgier, Słowacji, Polski, Czech, Litwy, Bułgarii, Rumunii i Malty.

– Podczas zawodów w Brnie młodzi sportowcy zmagali się z wielkim stresem oraz niezbyt sprzyjającą aurą, bo było zimno, wietrznie i padał deszcz. Z drugiej strony impreza ta dawała zawodnikom możliwość uczestnictwa w zawodach na najwyższym poziomie sportowym oraz umożliwiała nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z niemal całej Europy – relacjonuje Ewa Sierka, trenerka trzebińskiej ekipy.

Spośród trzebińskiej ekipy w mocno obsadzonych międzynarodowych zawodach najlepiej zaprezentowała się jedenastoletnia Zuzanna Sraga. Trzebinianka w drugim dniu zawodów w biegu eliminacyjnym na 60 metrów zajęła 2 miejsce w swojej serii z wynikiem 8.75 sekundy, co dało jej nowy rekord życiowy na tym dystansie i awans do ścisłego 8 osobowego finału z drugim czasem. Przy czym należy zaznaczyć, że w eliminacjach w jej roczniku brało udział ponad 100 zawodniczek. W trzecim dniu odbył się finał biegu na 60 metrów, w którym to młoda zawodniczka Victorii Trzebinia z czasem 8.79 sekundy uplasowała się na drugim miejscu, zdobywając dla Trzebini srebrny medal.

Warto dodać, że oprócz zdobycia srebrnego medalu Zuzanna Sraga podczas zawodów w Brnie ustanowiła również swój nowy rekord życiowy w biegu na 600 metrów z czasem 1:56.42 sekundy.

Na niełatwych międzynarodowych zawodach sportowych z dobrej strony pokazało się również kilkunastu innych młodych lekkoatletów trzebińskiej „Victorii”, którzy w swoich kategoriach wiekowych osiągnęli nowe rekordy życiowe. Ustanowili je: Mateusz Juszczak (1.43 metra w skoku wzwyż i 22.87 sekundy w biegu na 150 metrów), Julia Gregorczyk (9.27 sekundy w biegu 60 metrów), Julia Jaśkaczek (9.85 sekundy w biegu na 60 metrów), Małgorzata Jaśkaczek (9.68 sekundy w biegu 60 metrów oraz 2:05.13 sekundy w biegu na 600 metrów), Nikodem Liszka (9.08 sekundy w biegu na 60 metrów oraz 22.64 sekundy w biegu na 150 metrów), Artur Łapcik (9.69 sekundy w biegu na 60 metrów), Kamil Petka (9.44 sekundy w biegu na 60 metrów oraz 1.13 metra w skoku wzwyż 1.13), Sylwia Stasiuk (9.05 sekundy w biegu na 60 metrów), Michał Szczurek (9.49 sekundy w biegu na 60 metrów), Patryk Szczurek (8.45 sekundy w biegu na 60 metrów oraz 20.77 sekundy w biegu na na 150 metrów), Wiktoria Tryfanów (9.28 sekundy w biegu na 60 metrów).

– Bardzo dobrze oceniam postawę i sportowe zaangażowanie swoich zawodników podczas międzynarodowych zawodów w Brnie. Nasi młodzi lekkoatleci mają jeszcze czas na osiąganie wysokich wyników, ale ich obecne wyniki są bardzo obiecujące i są jednocześnie zachętą do dalszej pracy. A zdobyty w tak prestiżowych zawodach srebrny medal i nowe rekordy życiowe naszych zawodników uważam za nasz wspólny wielki sukces – podsumowuje Ewa Sierka.

(RS)

Na zdjęciu zawodniczka KS Vitoria Trzebinia – Zuzana Sraga, która podczas XII edycji European Kids Athletics Game w Brnie zdobyła srebrny medal. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij