Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Będzie bezpieczniej przy ruchliwej drodze w Lgocie

Będzie bezpieczniej przy ruchliwej drodze w Lgocie

Opublikowano:

Najprawdopodobniej w 2016 roku zostanie zbudowany kolejny odcinek prawostronnego chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 791 w Lgocie od strony centrum wsi w kierunku Trzebini.


Sprawa ciągnie się już od dłuższego czasu. Przypomnijmy, że w 2014 roku władze Gminy Trzebinia zarezerwowały w budżecie pieniądze na dofinansowanie przygotowania dokumentacji projektowej tego zadania oraz na jego realizację. Jednak wówczas administrator drogi, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie nie zdążył z przygotowaniem tego przedsięwzięcia.

Temat wrócił w 2015 roku. Gmina Trzebinia oraz Województwo Małopolskie postanowiły po połowie sfinansować opracowanie niezbędnej dokumentacji budowy brakującego około 190 metrowego odcinka chodnika wraz z zatokami autobusowymi. Zarówno samorząd gminny jak i wojewódzki przeznaczą na ten cel po 28.830 zł.

– Liczymy na to, że chodnik zostanie zbudowany w 2016 roku, bo jest on naprawdę potrzebny. Co roku na przebiegającej przez środek naszej wsi drodze wojewódzkiej wzmaga się ruch samochodowy. Chodnik przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, a zwłaszcza dzieci, które z południowo-zachodniej części sołectwa uczęszczają do położnej w centrum szkoły oraz osób korzystających z przystanków autobusowych od strony Trzebini – podkreśla Zdzisław Ścigaj, sołtys Lgoty.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij