Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Będzie bezpieczniej w centrum Młoszowej

Będzie bezpieczniej w centrum Młoszowej

Opublikowano:

Fundusz Sołecki Młoszowej na 2017 rok wynosi 29.643 złote. Pieniądze te zostaną przeznaczone na realizację trzech różnych zadań.

Ze wspomnianej puli 13.000 złotych zostanie wydatkowane na wykonanie w przyszłym roku oświetlenia przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu drogi krajowej z ulicami: Szembeka i Florkiewicza w centrum Młoszowej.

– To bardzo niebezpieczne miejsce. Według policyjnych danych w ostatnich trzech latach doszło tam do kilkunastu kolizji i potrącenia trzech pieszych. Oświetlenie przejścia powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówi Bożena Adamczyk, sołtys Młoszowej i zarazem radna miejska.

– Nie zamierzam jednak poprzestać na samym tylko oświetleniu. Będę dalej zabiegać u administratora drogi krajowej o lepsze oznakowanie wspomnianego przejścia w formie kasetonowej lub wizualno-aktywnej, by było ono widoczne dla kierowców z jak najdalszej odległości – dodaje Bożena Adamczyk.

Ponadto kwota 13.634 złotych z przyszłorocznego funduszu sołeckiego zostanie wydatkowana na wykonanie cieku poprzecznego w ulicy Florkiewicza – bocznej (w rejonie posesji nr 82) z włączeniem do Potoku Młoszówka, a za pozostałe 3.000 złotych zostanie zakupiony sprzęt multimedialny dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij