Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Bolęcin prosi o salę gimnastyczną

Bolęcin prosi o salę gimnastyczną

Opublikowano:

W imieniu mieszkańców Bolęcina sołtys tej trzebińskiej wsi – Franciszek Barnaś zwrócił się do władz samorządowych Gminy Trzebinia z prośbą o podjęcie jak najszybszych działań zmierzających do wybudowania sali gimnastycznej przy miejscowej szkole.

Temat ten został poruszony na sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 28 grudnia 2018 roku, na której uchwalono budżet gminy na rok 2019.

– Wsłuchiwałem się w procedowanie uchwały budżetowej na przyszły rok i ani razu nie usłyszałem słowa Bolęcin. Tymczasem mieszkańcy naszego sołectwa już kilka lat temu mieli obiecane, że po zakończeniu budowy sali gimnastycznej w Myślachowicach, gmina przystąpi do budowy sali gimnastycznej przy szkole w Bolęcinie – powiedział Franciszek Barnaś.

– Mieszkańcy Bolęcina coraz częściej dzwonią do mnie i pytają kiedy w naszym sołectwie rozpocznie się budowa sali gimnastycznej. Dlatego chciałem prosić burmistrza i wszystkich radnych o ujęcie tej inwestycji jeszcze w tegorocznym budżecie i o jak najszybsze jej rozpoczęcie – zaapelował Franciszek Barnaś.

Sołtys dodał, że aktualnie do Szkoły Podstawowej w Bolęcinie uczęszcza około 150 dzieci i panuje w niej ciasnota. Dlatego wybudowanie sali gimnastycznej przy tej placówce oświatowej wpłynęłoby na poprawę warunków nauczania.

(RS)

Na zdjęciu Szkoła Podstawowa w Bolęcinie.Fot.: Robert Siwek © 2017.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij