Wtorek, 25 czerwca 2024 | Łucji, Wilhelma
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Budują domy w Pile Kościeleckiej

Budują domy w Pile Kościeleckiej

Opublikowano:

Położone w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Chechło trzebińskie sołectwo Piła Kościelecka to miejsce, gdzie indywidualni inwestorzy coraz chętniej budują domy jednorodzinne.


Do końca 2015 roku Gmina Trzebinia sprzedała na swoim terenie inwestycyjnym w rejonie ulicy Słonecznej i ulicy Zielonej w Pile Kościeleckiej osiem działek pod jednorodzinne budownictwo mieszkaniowe za kwotę ponad 423 tysięcy złotych.

– W drugim kwartale 2016 roku zorganizowany zostanie przetarg na sprzedaż czterech następnych działek budowlanych we wspomnianym miejscu. Ponadto planowana jest w systematyczna sprzedaż kolejnych działek w tym rejonie – sygnalizuje Anna Kawala, sekretarz Gminy Trzebinia.

W miejscu, gdzie znajdują się przeznaczone na sprzedaż działki budowlane Gmina Trzebinia wykonała w podbudowie dwie drogi – ulicę Wspólną i ulicę Podleśną. Asfalt na wspomnianych ulicach zostanie położony w późniejszym terminie, gdy nabywcy działek budowlanych wykonają niezbędne przyłącza do swoich posesji.

– Młodzi ludzie coraz chętniej budują domy w Pile Kościeleckiej, co w naturalny sposób wymusza na gminie konieczność realizacji u nas różnych inwestycji infrastrukturalnych. Dzięki temu nasze sołectwo się rozwija, co mnie niezmiernie cieszy – mówi Kazimierz Ludwikowski, sołtys Piły Kościeleckiej.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij