Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Budują parking obok ekonomika

Budują parking obok ekonomika

Opublikowano:

W miejscu zieleńca przy ulicy Wiśniowej w Trzebini (obok Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych) trwa budowa ogólnodostępnego parkingu dla samochodów.

Zakres przewidzianych do zrealizowania prac obejmuje między innymi: roboty rozbiórkowe, zabezpieczenie podziemnej infrastruktury technicznej, wykonanie podbudowy i elementów kanalizacji deszczowej, zabudowę krawężników i obrzeży chodnikowych, wykonanie stanowisk postojowych, drogi manewrowej i ciągów pieszych oraz oznakowania pionowego i poziomego.

Przedsięwzięcie jest realizowane na zlecenie Gminy Trzebinia przez wyłonione w postępowaniu przetargowym PPUHT Handrem z Płazy. Koszt inwestycji to ponad 486 tysięcy złotych. Termin zakończenia robót został wyznaczony na koniec sierpnia 2019 roku.

– Od kilku lat zwracałem uwagę władz miasta na niedostateczną liczbę miejsc parkingowych na Osiedlu Krakowska, dlatego cieszę się, że problem został dostrzeżony i inwestycja jest realizowana – mówi Wojciech Hajduk, radny Rady Miasta Trzebini.

– Dzięki temu Osiedle Krakowska zyska blisko 40 nowych miejsc postojowych. Mam nadzieję, że rozwiąże to problem mieszkańców związany z brakiem miejsc do parkowania samochodów – dodaje radny Wojciech Hajduk.

(RS)

Na zdjęciu budowany parking przy ulicy Wiśniowej w Trzebini. Fot.: Robert Siwek © 2019.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij