Wtorek, 25 czerwca 2024 | Łucji, Wilhelma
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > By było bezpieczniej przy ruchliwej szosie

By było bezpieczniej przy ruchliwej szosie

Opublikowano:

W 2018 roku opracowany zostanie projekt budowy chodnika dla pieszych przy ruchliwej drodze powiatowej – ulicy Krakowskiej na odcinku obejmującym południową część Piły Kościeleckiej i zachodnią część Bolęcina.


Dokumentacja zostanie sfinansowana przez Powiat Chrzanowski oraz Gminę Trzebinia.

Rada Miasta Trzebini na swojej marcowej sesji podjęła uchwałę o przeznaczeniu na ten cel 30 tysięcy złotych z tegorocznego budżetu gminy. Taką samą sumę na opracowanie dokumentacji zarezerwowały władze Powiatu Chrzanowskiego.

Opracowanie projektu umożliwi budowę chodnika, który jest bardzo potrzebny dla ochrony pieszych, gdyż z roku na rok ruch samochodowy na ulicy Krakowskiej przebiegającej przez Piłę Kościelecką i Bolęcin jest coraz większy.

O realizację tej inwestycji u władz powiatowych oraz gminnych od dawna zabiegał sołtys Piły Kościeleckiej – Kazimierz Ludwikowski.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij