Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > By dzieci i dorośli byli bezpieczniejsi

By dzieci i dorośli byli bezpieczniejsi

Opublikowano:

Radny Wojciech Hajduk zabiega o wykonanie przez Gminę Trzebinia oświetlenia ciągu pieszego łączącego ulicę Młoszowską z ulicą Starowiejską w centrum Trzebini.

– W okresach jesienno-zimowych, gdy zmrok zapada wcześnie, na chodniku łączącym ulicę Młoszowską z ulicą Starowiejską jest ciemno, co powoduje, że poruszające się tędy osoby, nie czują się bezpiecznie – mówi Wojciech Hajduk.

– Tymczasem wspomnianym ciągiem pieszym do szkoły podstawowej oraz gimnazjum na Osiedlu ZWM chodzą dzieci z Osiedla Centrum. Ponadto wielu mieszkańców Osiedla ZWM, Osiedla Krakowska a nawet Osiedla Piaski chodzi tędy do pobliskiego kościoła – argumentuje Wojciech Hajduk.

Pierwszy wniosek w sprawie wykonania oświetlenia ciągu pieszego łączącego ulicę Młoszowską z ulicą Starowiejską radny Wojciech Hajduk skierował do gminy latem 2015 roku. Urzędnicy przeprowadzili wówczas wizję w terenie i orzekli, że jest możliwość wykonania oświetlenia wspomnianego ciągu pieszego po opracowaniu projektu technicznego inwestycji oraz uzyskaniu pozwolenia na budowę. Zadania jednak nie rozpoczęto z uwagi na brak pieniędzy na ten cel w budżecie gminy.

Pod koniec stycznia 2016 roku radny Wojciech Hajduk po raz kolejny zwrócił się do gminy z prośbą o podjęcie działań zmierzających do wykonania oświetlenia ciągu pieszego łączącego ulicę Młoszowską z ulicą Starowiejską w Trzebini. I tym razem w odpowiedzi z gminy mówi się o braku pieniędzy w budżecie na 2016 rok na realizację tej inwestycji, ale też pojawia się w tej sprawie pewna nuta optymizmu.

– Informujemy, że w momencie pojawienia się dodatkowych wolnych środków finansowych po przeprowadzonych przetargach wniosek zostanie ponownie rozpatrzony – pisze Renata Wielonek, naczelnik Wydziału Rozwoju Gminy Urzędu Miasta w Trzebini w odpowiedzi skierowanej na ręce radnego Wojciecha Hajduka.

Robert SIWEK

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij