Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > By pomnik w Sierszy nie był dewastowany

By pomnik w Sierszy nie był dewastowany

Opublikowano:

Przewodniczący Rady Osiedla Siersza – Marian Kokoszka wystąpił do burmistrza Trzebini z wnioskiem o wycięcie drzew przy dojściu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie pomnika usytuowanego w sierszańskim parku, by uchronić go przed dalszą dewastacją.

Chodzi o drzewa rosnące wzdłuż chodnika prowadzącego do pomnika od ulicy Grunwaldzkiej oraz te, które rosną w odległości do trzech metrów od samego obiektu.

– Pozwoli to uwidocznić pomnik skryty do tej pory wśród drzew, co umożliwiało chuliganom jego dewastację. Ponadto bliskość drzew powoduje, że ich korzenie naruszają podstawę pomnika – pisze Marian Kokoszka.

– Ponadto w świetle planowanej renowacji pomnika i jego otoczenia jest to niezbędne, aby zabezpieczyć go w przyszłości przed aktami wandalizmu i dalszym niszczeniem – dodał Marian Kokoszka.

(RS)

Na zdjęciu pomnik usytuowany w parku przy ulicy Grunwaldzkiej w Sierszy. Fot.: Robert Siwek 2016.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij