Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > By w centrum Młoszowej było bezpieczniej

By w centrum Młoszowej było bezpieczniej

Opublikowano:

Bożena Adamczyk – sołtys Młoszowej i zarazem gminna radna po raz kolejny zawnioskowała o pdjęcie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej (droga krajowa) oraz Florkiewicza i Szembeka w Młoszowej.

Temat został poruszony na sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 25 lipca 2019 roku.

– Od 2011 roku roku zarówno mieszkańcy Młoszowej jak i ja osobiście w ich imieniu zabiegamy o porawę bezpieczeństwa na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej, Florkiewicza i Szembeka, gdzie w ostatnich latach doszło do trzech wypadków śmiertelnych oraz licznych potrąceń pieszych i kolizji – przypomniała Bożena Adamczyk.

Sołtyska i radna przypomniała ponadto, że w ostatnich latach z pieniędzy pochądzących z Funduszu Sołeckiego Młoszowej zabudowano lampę doświetlajacą niebezpieczne skrzyżowanie, ale to jest jeszcze niewystarczające. I zasugerowała jednoczesnie, że dobrym rozwiązaniem mogącym poprawić bezpieczeństwo pieszych i ruchu samochodowego w tym miejscu miejscu mógłby być montaż sygnalizacji świetlenej.

– Dlatego wnioskuję o zwołanie w Młoszowej wizji loklanej z udziałem przedstwicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedstawicieli gminy w celu pochylenia się nad tym problemem i wspólnego wypracowania rozwiązania, którego realizacja może się przyczynić do porawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej, Florkiewicza i Szembeka – zaapelowała Bożena Adamczyk

(RS)

Na zdjęciu niebezpieczne skrzyżowanie ulic: Krakowskiej, Florkiewicza i Szembeka w centrum Młoszowej (Fot.: Robert Siwek 2018).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij