Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dekomunizacja nie ominie ulicy 22 Stycznia w Sierszy

Dekomunizacja nie ominie ulicy 22 Stycznia w Sierszy

Opublikowano:

Instytut Pamięci Narodowej po raz kolejny nie zgodził się z mieszkańcami Sierszy, by pozostawić nazwę przebiegającej przez to osiedle ulicy 22 Stycznia w dotychczasowej formie.


Przypomnijmy, że mieszkańcy Sierszy już dwukrotnie spotykali się w ostatnich miesiącach w sprawie zmiany nazwy ulicy 22 Stycznia. Zarówno za pierwszym jak i za drugim razem ustalono, by nie zmieniać dotychczasowej nazwy, a jedynie zmienić jej uzasadnienie.

Pierwotnie ulica 22 Stycznia upamiętniała wyzwolenie Sierszy spod okupacji hitlerowskiej w 1945 roku. Natomiast według nowego przyjętego w ostatnim czasie przez mieszkańców uzasadnienia miała upamiętniać wybuch Powstania Styczniowego, które miało swój początek także 22 stycznia, ale 1863 roku.

Jednak Instytut Pamięci Narodowej nie zgodził się z taką interpretacją, sugerując jednocześnie, że jeżeli ulica ma upamiętniać wybuch Powstania Styczniowego, to należy przyjąć nazwę rozszerzoną, która winna brzmieć: „ul. 22 Stycznia 1863 r.”

Sprawa ta będzie jeszcze omawiana podczas posiedzenia Rady Osiedla Siersza w środę 2 sierpnia 2017 roku o godzinie 18.00 w Willi NOT w Sierszy.

Mieszkańcy Sierszy zainteresowani tym tematem proszeni są o udział w zebraniu.

(RS)

Na zdjęciu Willa NOT w Sierszy, w której w każdą pierwszą środę miesiąca odbywają się posiedzenia Rady Osiedla Siersza.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij