Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dożynki Gminne tym razem w Bolęcinie

Dożynki Gminne tym razem w Bolęcinie

Opublikowano:

Już w najbliższą niedzielę 20 sierpnia 2017 roku odbędą się Dożynki Gminne. Tym razem uroczyste podziękowanie za tegoroczne plony zostanie zorganizowane w Bolęcinie.


Na godzinę 15.00 zaplanowano uroczystą Mszę Świętą w intencji rolników w Kościele pod wezwaniem NMP Matki Kościoła w Bolęcinie.

Z kolei około godziny 16.00 z placu przed kościołem korowód dożynkowy przejdzie pod Dom Strażaka w Bolęcinie. Tam zaplanowano dalsze wydarzenia, w tym koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, prezentację obrzędu dożynkowego w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego Bolęcinianie, występy artystyczne lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich i zabawę taneczną.

Organizatorami tegorocznych Dożynek Gminnych są: Trzebińskie Centrum Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich w Bolęcinie, Sołtys i Rada Sołecka Bolęcina oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Bolęcinie.

(RS)

Na zdjęciu scena z obrzędu dożynkowego zaprezentowanego w ramach Dożynek Gminnych 2015 w Karniowicach.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij