Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Drogą rowerową z Piły Kościeleckiej ku Trzebini

Drogą rowerową z Piły Kościeleckiej ku Trzebini

Opublikowano:

Kazimierz Ludwikowski – trzebiński radny i sołtys Piły Kościeleckiej zabiega o przedłużenie zbudowanej w ubiegłym roku w tym sołectwie ścieżki spacerowo-rowerowej w kierunku centrum Trzebini.

Zbudowana w 2015 roku przy okazji gruntownej modernizacji drogi powiatowej z Chrzanowa do Piły Kościeleckiej (ulic: Topolowej i Chrzanowskiej) ścieżka pieszo-rowerowa okazała się bardzo dobrą inicjatywą. Z traktu chętnie korzystają rowerzyści nie tylko z Trzebini i pobliskiego Chrzanowa, ale i przyjezdni cykliści z innych zakątków Małopolski, Śląska czy Zagłębia.

Widząc, iż powstała ścieżka dobrze służy miłośnikom rekreacji na dwóch kółkach, Kazimierz Ludwikowski podjął starania, by przedłużyć trakt w kierunku Trzebini.

– Chodzi o około dwukilometrowy odcinek traktu od skrzyżowania ulicy Chrzanowskiej z ulicą Trzebińską w kierunku ulicy Słowackiego, prowadzącej do centrum Trzebini – uściśla Kazimierz Ludwikowski.

Radny i sołtys w jednej osobie przeprowadził już rozmowy z ponad siedemdziesięcioma mieszkańcami domów położonych przy ulicy Trzebińskiej w Pile Kościeleckiej, którzy wyrazili zgodę na to, by taki trakt poprowadzić wzdłuż ich posesji. Oprócz tego zwrócił się z prośbą do Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miasta Trzebini, by ta wystąpiła z oficjalnym wnioskiem do władz dotyczącym przygotowania w przyszłym roku projektu tej inwestycji.

– Dzięki tej inwestycji zarówno okoliczni jak i zamiejscowi rowerzyści zyskaliby kolejny bezpieczny odcinek drogi rowerowej, a mieszkańcy domów położonych przy ulicy Trzebińskiej mogliby bezpiecznie przemieszczać się pieszo wzdłuż tej coraz bardziej ruchliwej ulicy – podkreśla Kazimierz Ludwikowski.

(RS)

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij