Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dzieci z Piasków zwiedziły jurajski zamek

Dzieci z Piasków zwiedziły jurajski zamek

Opublikowano:

Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka starsze dzieci z trzebińskiego Osiedla Piaski miały okazję zobaczyć i zwiedzić jeden z urokliwych jurajskich zamków.

Na wycieczkę do Rabsztyna koło Olkusza grupa młodych mieszkańców Piasków wraz z opiekunami pojechała w sobotę 3 czerwca 2017 roku.

– Najpierw zwiedziliśmy Chatę Kocjana – konstruktora lotniczego i miejscowego bohatera z czasów ostatniej wojny, potem obejrzeliśmy ruiny i odrestaurowaną część rabsztyńskiego zamku, a na koniec w urokliwym otoczeniu obok zamku upiekliśmy na ognisku kiełbaski – relacjonuje Wojciech Hajduk, przewodniczący Rady Osiedla Piaski i zarazem trzebiński radny.

W tym miejscu warto dodać, że młodsze dzieci z trzebińskich Piasków z okazji tegorocznego Dnia Dziecka zostały zaproszone na dwugodzinny pobyt do Sali Zabaw i Edukacji „Bajlandia” w Trzebini, gdzie oprócz dobrej zabawy czekały na nie również niespodzianki.

– Chcieliśmy na Dzień Dziecka sprawdzić najmłodszym mieszkańcom naszego osiedla trochę frajdy i myślę, że się to udało – podsumowuje Wojciech Hajduk.

Organizatorem i sponsorem obu imprez była Rada Osiedla Piaski oraz radny Rady Miasta Trzebini – Wojciech Hajduk.

Galerię zdjęć z tegorocznych obchodów Dnia Dziecka z Osiedlem Piaski mogą Państwo zobaczyć na fanpage’u osiedla pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/OsiedlePiaskiTrzebinia/

(RS)

Na zdjęciu starsza grupa dzieci z Piasków wraz opiekunami przed jurajskim zamkiem w Rabsztynie koło Olkusza. Fot.: Bartłomiej Hajduk.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij