Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Energetycy chcą budowy nowego parkingu

Energetycy chcą budowy nowego parkingu

Opublikowano:

Dotychczasowe parkingi na Osiedlu Energetyków pękają w szwach, dlatego mieszkańcy tego osiedla zabiegają o budowę kolejnego placu, na którym będą mogli bezpiecznie i bez uciążliwości dla współmieszkańców parkować swoje samochody.


– Mam prośbę do burmistrza, by zadanie obejmujące budowę nowego parkingu na Osiedlu Energetyków zostało ujęte w budżecie na 2018 rok. W tej chwili sytuacja na drodze osiedlowej od ulicy Kamiennej do bloku nr 41 wygląda tak, że ze względu na parkujące tam pojazdy przejedzie tamtędy samochód osobowy, ale już straż pożarna czy większy samochód dostawczy nie ma na to szans – zwrócił uwagę władz gminy podczas ostatniej sesji Rady Miasta Trzebini Antoni Głowacz, przewodniczący Rady Osiedla Energetyków.

– Jak dobrze pamiętam, to na ten parking mieszkańcy naszego osiedla czekają już trzynasty czy też czternasty rok. Dlatego chcielibyśmy, by ta inwestycja w przyszłym roku została rozpoczęta – dodał Antoni Głowacz.

Przypomnijmy, iż zgodnie z uchwalonym przez Radę Miasta Trzebini w grudniu 2016 roku miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla części Osiedla Energetyków miejsce pod nowy parking przewidziano na obecnym terenie leśnym u zbiegu ulicy Kamiennej z północną zabudową wielorodzinną osiedla. Zgodnie z przyjętymi założeniami będzie tam mogło powstać od 70 do 75 miejsc parkingowych.

(RS)

Na zdjęciu północna część Osiedla Energetyków, gdzie trudno znaleźć miejsce, w którym można zaparkować samochód.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij