Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Gmina uporządkowała park w Sierszy

Gmina uporządkowała park w Sierszy

Opublikowano:

Należący do Gminy Trzebinia park w Sierszy został ostatnio gruntownie uporządkowany. Wygrabiono ubiegłoroczne liście, a co najważniejsze usunięto z drzew ogromne połamane konary oraz wycięto kilka drzew, które ze względu na swój zły stan zdrowotny mogły stwarzać zagrożenie dla spacerowiczów.


Na zlecenie Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini Zakład Pielęgnacji i Leczenia Drzew Parkowych i Pomnikowych Andrzej Suchy i Andrzej Linert przeprowadził w sierszańskim parku prace związane z pielęgnacją i wycinką drzew.

– Prace polegały na usunięciu sześciu drzew, w tym czterech brzóz brodawkowatych oraz dwóch kasztanowców białych, które ze względu na swój stan zdrowotny powodowały zagrożenie dla osób mogących przebywać w parku. Ponadto przeprowadzono pielęgnację trzech drzew, na których zawieszone były obłamane konary – czytamy w informacji przesłanej do naszej redakcji przez Annę Kawalę, sekretarza Gminy Trzebinia.

Ponadto pracownicy gminnej spółki Usługi Komunalne „Trzebinia” wygrabili w parku w Sierszy ubiegłoroczne liście.

Przypomnijmy, że w sprawie potrzeby uporządkowania parku w Sierszy redakcja portalu wTrzebini.pl interweniowała pisemnie w Urzędzie Miasta w Trzebini. O sprawie pisaliśmy na naszym portalu 26 stycznia 2016 roku w artykule pt. „Strach spacerować po parku w Sierszy” oraz 8 lutego 2016 roku w publikacji zatytułowanej „Gmina obiecała uporządkować park w Sierszy”.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij