Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Hajduk ulicy Szewskiej nie odpuszcza

Hajduk ulicy Szewskiej nie odpuszcza

Opublikowano:

Radny i zarazem przewodniczący Rady Osiedla Piaski – Wojciech Hajduk wystąpił podczas ostatniej sesji Rady Miasta Trzebini z oficjalnym wnioskiem o opracowanie przez gminę projektu przebudowy wraz z odwodnieniem końcowego odcinka ulicy Szewskiej na trzebińskich Piaskach.

Wspomniana część ulicy Szewskiej na Osiedlu Piaski w Trzebini nie posiada asfaltu ani odwodnienia. Od dawna wiadomo natomiast, że w okresie roztopów i podczas ulewnych deszczów na końcowym odcinku ulicy Szewskiej tworzą się ogromne wodne zastoiny, które okolicznym mieszkańcom utrudniają zarówno wyjazd jak i dojazd do swoich posesji. Zaś postulaty, by gmina utwardziła drogę materiałem kamiennym były odrzucane. Urzędnicy tłumaczyli, że woda będzie spłukiwała kamienie na sąsiednie posesje i nie rozwiąże to problemu.

Wobec zaistniałej sytuacji Wojciech Hajduk zaproponował władzom gminy, by pójść o krok dalej.

– Wnioskuję o opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy końcowego odcinka ulicy Szewskiej wraz z odwodnieniem. W tym roku zróbmy projekt, a w przyszłym rozpocznijmy przebudowę – zaapelował do władz gminy Wojciech Hajduk.

– Powinniśmy to uczynić także z uwagi na fakt, że gmina sprzedała przy końcowej części ulicy Szewskiej działki pod budowę kolejnych domów, a moim zdaniem każdy mieszkaniec zasługuje na to, by mieć godny dojazd do swojej posesji – dodał Wojciech Hajduk.

Robert Siwek

Na zdjęciu fragment końcowego odcinka ulicy Szewskiej na Osiedlu Piasku w Trzebini w czasie marcowych opadów deszczu.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij