Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Jedna ulica i dwie nazwy

Jedna ulica i dwie nazwy

Opublikowano:

Dekomunizacja nazw trzebińskich ulic i osiedli nabiera coraz szybszego tempa, ale jednocześnie nastręcza różnych problemów.

Zgodnie z Ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej zmieniona musi być nazwa ulicy Aleksandra Zawadzkiego, która przebiega przez część Osiedla Krze oraz część Osiedla Centrum. Problem w tym, że dla tej samej ulicy na wspomnianych osiedlach wybrano dwie różniące się od siebie nazwy.

I tak na Osiedlu Krze opowiedziano się, by ulicę Aleksandra Zawadzkiego przemianować na Kasztanową. Z kolei na Osiedlu Centrum zdecydowano się na ulicę Dworską.

Podczas marcowej sesji Rady Miasta Trzebini uwagę na zaistniały problem zwrócił Tadeusz Adamczak – radny z Osiedla Centrum i zarazem przewodniczący Komisja Prawa i Ochrony Środowiska Rady Miasta Trzebini.

– Nie może być tak, że dla jednej i tej samej ulicy przebiegającej przez kilka osiedli ustala się w poszczególnych osiedlach różne nazwy. Musi być ustalona jedna nazwa, a rady osiedlowe w takim przypadku muszą się ze sobą porozumieć – zaznaczył Tadeusz Adamczak.

Uchwały o nowych nazwach ulic rady gmin muszą podjąć do 1 września 2017 roku. Wcześniej propozycje zmian muszą zostać ustalone w poszczególnych osiedlach i sołectwach.

– Część naszych osiedli i sołectw już się z tym uporało, ale niektóre jeszcze tego nie zrobiły. Dlatego dobrze by było przyśpieszyć te działania, bo jeśli nie zdążymy tego zrobić, to nowe nazwy zostaną nam nadane odgórnie – apelował do przewodniczących rad osiedlowych i sołtysów Tadeusz Adamczak.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij