Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Kibole terroryzują Osiedle Krakowska

Kibole terroryzują Osiedle Krakowska

Opublikowano:

Przed laty trzebińskie Osiedle Krakowska uchodziło za wyjątkowo spokojne. Od pewnego czasu spokój jego mieszkańców systematycznie zakłócają młodzi ludzie, których okoliczni mieszkańcy nazywają kibolami.


Ściany bloków na Osiedlu Krakowska w Trzebini aż kipią od napisów sławiących i zarazem szkalujących dwa skłócone ze sobą od lat krakowskie kluby sportowe. To sugeruje, ze terroryzująca mieszkańców osiedla młodzież związana jest z subkulturami kibiców, a mówiąc konkretniej – pseudokibiców.

Młodzi ludzie kilka dni temu znów dali o sobie znać, niszcząc osiedlową infrastrukturę.

– Tuż po godzinie piątej nad ranem obudziło mnie szczekanie psa oraz głośne kibolskie okrzyki i trzaski dochodzące sprzed bloku. Młodzi ludzie w kapturach dobijali się do drzwi wejściowych w obu klatkach w bloku nr 7. Rozbili szyby w jednych i drugich drzwiach, a następnie próbowali wyłamać słupki podtrzymujące sznury, na których wieszamy pranie. Po tym wszystkim szybko się ulotnili – relacjonuje mieszkaniec Osiedla Krakowska, który nie chce podawać swojego imienia i nazwiska z obawy przed rozwydrzonymi i nieobliczalnymi wyrostkami.

 

Takie rzeczy na trzebińskim Osiedlu Krakowska zdarzają się systematycznie. Nic więc dziwnego, że jego mieszkańcy czują się coraz bardziej zagrożeni.

– Dość często zdarza się również, że młodzi ludzie piją alkohol na skwerach przed blokami, krzyczą i zachowują się wyzywająco. Dlatego wiele kobiet mieszkających na naszym osiedlu boi się wieczorami po nim chodzić z obawy przed zaczepkami ze strony rozwydrzonej młodzieży – zwraca uwagę mężczyzna.

– Uważam, że na naszym osiedlu powinny się pojawić cykliczne piesze patrole policji, które legitymowałyby i upominały podejrzanie zachowujących się młodych ludzi. Dobrym rozwiązaniem byłoby również objęcie monitoringiem miejskim tych miejsc, w których dochodzi do częstych dewastacji mienia. To powinno mieszkańcom przywrócić spokój – konkluduje mieszkaniec trzebińskiego Osiedla Krakowska.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij