środa, 07 grudnia 2022 | Marcina, Ambrożego
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Kolejne starania o bezpieczne przejście w Młoszowej

Kolejne starania o bezpieczne przejście w Młoszowej

Opublikowano:

Bożena Adamczyk – sołtys Młoszowej i radna gminna nie ustaje w staraniach o lepsze oznakowanie niebezpiecznego przejścia dla pieszych przez drogę krajową u zbiegu ulic: Krakowskiej, Florkiewicza i Szembeka w centrum Młoszowej.


– Trzeba wyegzekwować od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad lepsze kasetonowe oznakowanie przejścia dla pieszych przy ulicy Krakowskiej w centrum Młoszowej, by piesi mogli bezpiecznie przechodzić z jednej strony ulicy na drugą – zaapelowała Bożena Adamczyk podczas ostatniej sesji Rady Miasta Trzebini, licząc na wsparcie tego pomysłu przez burmistrza Trzebini podczas rozmów z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z podobnym apelem Bożena Adamczyk zwróciła się do burmistrza Trzebini kilka miesięcy temu na styczniowej sesji Rady Miasta Trzebini.

Wspomniane przejście dla pieszych oraz pobliskie skrzyżowanie ulicy Krakowskiej z ulicami Florkiewicza i Szembeka to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Młoszowej. Z danych policyjnych uzyskanych przez Bożenę Adamczyk wynika, że w miejscu tym na przestrzeni ostatnich lat doszło do kilku kolizji i kilku potrąceń pieszych, w tym trzech ze skutkiem śmiertelnym.

Robert Siwek

Na zdjęciu niebezpieczne przejście dla pieszych przez drogę krajową nr 79 przy skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej, Florkiewicza i Szembeka w Młoszowej.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij