Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Kontrole w Dulowej i Karniowicach

Kontrole w Dulowej i Karniowicach

Opublikowano:

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie prowadzi regularne kontrole przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych na obszarze swojego działania.


– Nielegalne pobory wody bez zawarcia umowy, celowe uszkadzanie wodomierzy lub ominięcia wodomierza głównego to najczęstsze uchybienia, które podczas systematycznych kontroli stwierdzają pracownicy spółki – informuje Dominika Dyba z Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie.

W ostatnim czasie tego rodzaju nieprawidłowości stwierdzono u kilkunastu odbiorców.

Warto pamiętać, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne może odciąć dostawę wody. A zgodnie z art. 28 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, odbiorcom u których stwierdzono nieprawidłowości grozi też grzywna w wysokości do 5 tysięcy złotych.

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie regularnie kontroluje również przyłącza kanalizacyjne i sprawdza czy do kanalizacji sanitarnej nie jest odprowadzana deszczówka z rynien lub odwodnienia terenu.

– Staramy się uświadomić mieszkańcom, że kanalizacja to nie śmietnik. Nie powinny tam trafiać ani wody opadowe, ani drenażowe, a tym bardziej elementy stałe i inne substancje, które ludzie potrafią do kanalizacji odprowadzić – mówi Szymon Wyrwik, dyrektor ds. technicznych w Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie.

I dodaje, że do kanalizacji nie powinny nigdy trafiać m.in. żwir, piasek, popiół, szkło, tekstylia, włókna, patyczki kosmetyczne, chusteczki nawilżone, substancje palne i wybuchowe, płyny, które nie rozpuszczają się w wodzie (żywice, lakiery, emulsje, oleje itp.), substancje żrące i toksyczne (np. kwasy i zasady, siarkowodór), odpady z hodowli zwierząt i ścieki zawierające chorobotwórcze ustroje.

Trafiające do kanalizacji przedmioty stałe, powodują awarie i uszkodzenia urządzeń służących do odprowadzania ścieków.

Wspomniana wcześniej ustawa za takie działania przewiduje grzywnę do 10 tysięcy złotych, a nawet ograniczenie wolności.

Obecnie kontrole przyłączy kanalizacyjnych prowadzone są na terenie trzebińskich sołectw: w Dulowej oraz w Karniowicach.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij