Piątek, 02 czerwca 2023 | Erazma, Marianny
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Krakowska nie chce sklepu z alkoholem

Krakowska nie chce sklepu z alkoholem

Opublikowano:

Na niewielkim Osiedlu Krakowska w Trzebini w przeszłości niejednokrotnie dochodziło do wybryków chuligańskich. Dlatego okoliczni mieszkańcy z obawami przyjęli wiadomość o mającym powstać na ich osiedlu całodobowym sklepie z alkoholem.

Temat został poruszony na marcowej sesji Rady Miasta Trzebini.

– Do mieszkańców Osiedla Krakowska dotarła w ostatnim czasie wiadomość, że jeden z przedsiębiorców chce na naszym osiedlu otworzyć całodobowy sklep z alkoholem. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale nasi mieszkańcy mają poważne obawy, że jeśli sklep powstanie, to na osiedlu, zwłaszcza w godzinach nocnych, może być zakłócany spokój – poinformował władze miasta Hieronim Włodarczyk, przewodniczący Rady Osiedla Krakowska.

A ponieważ ewentualne negatywne opinie rad osiedlowych czy wspólnot mieszkaniowych nie są brane pod uwagę przy wydawaniu koncesji na handel alkoholem, to jest wielce prawdopodobne, że jeśli zainteresowany tego rodzaju działalnością przedsiębiorca spełni wszystkie przewidziane prawem wymagania, to sklep z alkoholem jednak powstanie.

– W pełni podzielam obawy mieszkańców Osiedla Krakowska. Tym bardziej, że już niejednokrotnie dochodziło na tym osiedlu do aktów wandalizmu i wybryków chuligańskich. Jako radny z tego rejonu będę uważnie przyglądał się rozwojowi sytuacji i jeśli obawy mieszkańców się potwierdzą, to będę szukał skutecznych rozwiązań, jak zaradzić temu problemowi – powiedział w rozmowie z naszym portalem Wojciech Hajduk, radny Rady Miasta Trzebini.

(RS)

Na zdjęciu fragment Osiedla Krakowska w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij