Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Na Salwatorze dbają o plac zabaw

Na Salwatorze dbają o plac zabaw

Opublikowano:

Rada Osiedla Salwator stara się, by plac zabaw przy ulicy Głowackiego był miejscem zadbanym, bezpiecznym i atrakcyjnym dla miejscowych maluchów oraz ich rodziców.


W 2015 roku Rada Osiedla Salwator ufundowała zakup i montaż dwóch dodatkowych ławek na placu zabaw. Wzdłuż ogrodzenia posadzono ponad 120 tui, które pozyskano od przedsiębiorcy zobowiązanego przez gminę do wykonania nowych nasadzeń drzew. Ponadto na wniosek rady trzebiński magistrat zamontował barierę ochronną, rozdzielającą wejście na plac od ulicy Głowackiego.

– Na placu zabaw przy ulicy Głowackiego można zobaczyć coraz więcej dzieci i ich rodziców, dlatego będziemy zabiegać o jego dalsze uatrakcyjnienie – zapowiada Paweł Jasic, przewodniczący Rady Osiedla Salwator.

– Chcemy, by w 2016 roku gmina wykonała projekt siłowni na wolnym powietrzu dla tego placu, a w kolejnym roku zamontowała na nim urządzenia siłowe. To sprawi, że plac zabaw stanie się atrakcyjnym miejscem wypoczynku nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców i okolicznej młodzieży – dodaje Paweł Jasic.

Przypomnijmy, że plac zabaw przy ulicy Głowackiego na trzebińskim Salwatorze został oddany do użytku z początkiem października 2014 roku. Obiekt ufundowała Fundacja Muszkieterów oraz właściciele trzebińskiego supermarketu Intermarché – Państwo Katarzyna i Marek Kania.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij