Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Niebezpieczny przejazd kolejowy w Młoszowej

Niebezpieczny przejazd kolejowy w Młoszowej

Opublikowano:

Bożena Adamczyk – trzebińska radna i zarazem sołtys Młoszowej zwróciła się do burmistrza Trzebini z prośbą o ponaglenie spółki odpowiedzialnej za infrastrukturę kolejową o jak najszybszą przebudowę niebezpiecznego przejazdu kolejowego w ulicy Trzeciej w Młoszowej.


Gdy modernizowano jeden z torów kolejowych na odcinku Trzebinia-Dulowa torowisko zostało wyniesione znacznie ponad poziom przecinającej je ulicy Trzeciej w Młoszowej, co stwarza bardzo niebezpieczne sytuacje dla kierowców aut o niskim podwoziu, którzy przejeżdżają we wspomnianym miejscu przez tory kolejowe.

– Zdarza się, że kierowcy przejeżdżający przez przejazd kolejowy w ulicy Trzeciej w Młoszowej uszkadzają sobie różne elementy podwozia. A ponieważ jest to przejazd nie strzeżony, to istnieje przy tym zagrożenie, że samochód o niskim podwoziu może utknąć na torach i może ich nie zdążyć opuścić przed nadjeżdżającym pociągiem – mówiła podczas ostatniej sesji rady gminy Bożena Adamczyk.

– Wiem, że władze gminy interweniowały już w sprawie tego przejazdu na kolei, ale chodzi mi o to, by jak najszybciej wymóc na odpowiedzialnej spółce kolejowej jego odpowiednią modernizację bądź naprawę, by przypadkiem nie doszło w tym miejscu do niepotrzebnej tragedii – apelowała Bożena Adamczyk.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij