Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Obiecali naprawić przejazd w Młoszowej

Obiecali naprawić przejazd w Młoszowej

Opublikowano:

Po interwencjach Bożeny Adamczyk – sołtysa Młoszowej oraz osób prywatnych dyrekcja Polskich Linii Kolejowych – Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie obiecała naprawić przejazd kolejowo-drogowy w ulicy Trzeciej w Młoszowej.

– Z uwagi na stwierdzone usterki na dojazdach do przedmiotowego przejazdu, jak też mając na względzie zgłoszenia osób prywatnych, tutejszy zakład podjął decyzję o przeprowadzeniu doraźnej naprawy celem utwardzenia nawierzchni drogi masą bitumiczną. W przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych prace zostaną przeprowadzone jeszcze w miesiącu listopadzie bieżącego roku – czytamy w piśmie z 7 listopada 2016 roku, skierowanym na ręce Bożeny Adamczyk – sołtysa Młoszowej przez Marka Szustera, zastępcę dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie.

Przypomnijmy, że gdy modernizowano jeden z torów kolejowych na odcinku Trzebinia-Dulowa torowisko zostało wyniesione znacznie ponad poziom przecinającej je ulicy Trzeciej w Młoszowej, co stwarza bardzo niebezpieczne sytuacje dla kierowców aut o niskim podwoziu, którzy przejeżdżają we wspomnianym miejscu przez tory kolejowe.

– Zdarzają się przypadki, że kierowcy na przejeździe uszkadzają w swoich samochodach różne elementy podwozia. Z uwagi, iż przejazd jest niestrzeżony wiele osób obawia się, że któryś z przejeżdżających samochodów może utknąć na torowisku przed nadjeżdżającym pociągiem i może tam dojść do tragedii – mówi Bożena Adamczyk, która od dawna zabiega o naprawę niebezpiecznego przejazdu. 

Jakiś czas temu służby kolejowe na podjeździe na torowisko od strony centrum Młoszowej wyspały tłuczeń kamienny, ale to nie zmieniło sytuacji, a wręcz ją pogorszyło, gdyż koła samochodów w nieutwardzonej kamiennej nawierzchni kręcą się w miejscu i żłobią doły w drodze, co jeszcze bardziej utrudnia kierowcom sprawne pokonanie przejazdu kolejowego.

Miejmy nadzieję, że zapowiedziane przez Zakład Linii Kolejowych w Krakowie utwardzenie wjazdu na przejazd za pomocą asfaltu zażegna niebezpieczną sytuację.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij