Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Odpady z ulicy Słowackiego czekają na pieniądze

Odpady z ulicy Słowackiego czekają na pieniądze

Opublikowano:

Na 30 milionów złotych szacowany jest koszt usunięcia odpadów zgromadzonych przy ulicy Słowackiego w Trzebini. Wciąż jednak nie wiadomo kiedy ruszy likwidacja góry odpadów.

Temat likwidacji wspomnianego składowiska odpadów był omawiany na jednej z ostatnich Komisji Prawa i Ochrony Środowiska Rady Miasta Trzebini.

W 2016 roku wykonano obmiar geodezyjny składowiska i podzielono go na sektory według rodzaju zgromadzonych na nim odpadów. Wyliczono, że znajduje się na nim ponad 46,5 tysiąca metrów sześciennych odpadów. Są to między innymi opony, materiały gumowe i impregnowane, szmaty i ścierki.

– Wstępny koszt wywozu odpadów z Trzebini został oszacowany na 30 milionów złotych – poinformowała Iwona Sermak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie.

– Działania związane z poszukiwaniem środków finansowych na likwidację składowiska są prowadzone przez burmistrza Trzebini i starostę chrzanowskiego – dodała Iwona Sermak.

– Trzymamy kciuki, by burmistrzowi oraz staroście udało się pozyskać potrzebne pieniądze na ostateczne rozwiązanie tego problemu – podsumował dyskusję Tadeusz Adamczak, przewodniczący Komisji Prawa i Ochrony Środowiska Rady Miasta Trzebini.

Wielu mieszkańców Trzebini mocno niepokoi ciągnąca się od lat i nie mogąca ruszyć z miejsca sprawa likwidacji składowiska odpadów przy ulicy Słowackiego, które usytuowane przy drodze prowadzącej z centrum miasta w kierunku Zalewu Chechło stanowi nie tylko niechlubną wizytówkę miasta, ale przede wszystkim rodzi obawy, że w przypadku pożaru toksyczne dymy i pyły mogą zagrozić mieszkańcom z pobliskiego Osiedla Piaski, a nawet znacznej części miasta.

Z tego powodu o termin rozpoczęcia likwidacji składowiska na sesjach Rady Miasta Trzebini co pewien czas dopytuje Wojciech Hajduk, trzebiński radny i zarazem przewodniczący Rady Osiedla Piaski, które położone jest w bliskim sąsiedztwie zgromadzonych odpadów.

– Mieszkańcy trzebińskich Piasków najbardziej obawiają się ewentualnego pożaru odpadów, a ich obawy nie są bezpodstawne, bo już raz składowisko stanęło w ogniu. Dlatego trudno dziwić się mieszkańcom, że żyją tym tematem i domagają się jak najszybszego wywozu zgromadzonych przy ulicy Słowackiego odpadów – mówi Wojciech Hajduk.

Robert Siwek

Na zdjęciu fragment składowiska odpadów przy ulicy Słowackiego w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij