Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Podmyte pobocze w Psarach już naprawione

Podmyte pobocze w Psarach już naprawione

Opublikowano:

Podmyte przez wody opadowe pobocze przy ulicy Ostra Góra w Psarach zostało już naprawione, a przy okazji wykonany został kolejny odcinek utwardzonego pobocza dla pieszych w kierunku Myślachowic.

Przypomnijmy, że początkiem września bieżącego roku w sprawie konieczności naprawy pobocza, w którym wody opadowe wydrążyły spore pustki, w Powiatowym Zarządzie Dróg w Chrzanowie oraz u burmistrza Trzebini interweniował Tomasz Piszczek, radny z Psar.

Radny zasugerował wówczas, by przy okazji naprawy przed zimą pobocza przy ulicy Ostra Góra w Psarach, wykonać jednocześnie brakujący, około 300-400 metrowy odcinek utwardzonego pobocza dla pieszych w stronę Ostrej Góry i Myślachowic.

O sprawie pisaliśmy na naszym portalu w artykule, do którego link zamieszczamy poniżej.

http://wtrzebini.pl/interwencje-i-listy/podmyte-pobocze-ulicy-ostra-gora-w-psarach/

W październiku bieżącego roku na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie robotnicy zlikwidowali pustki w poboczu, a jednocześnie w miejscu, gdzie były prowadzone prace wykonali kolejny, około stumetrowy odcinek utwardzonego pobocza dla pieszych w kierunku Myślachowic. Na wykonanie dłuższego odcinka nie było pieniędzy, a gmina w tym roku nie zdecydowała się dołożyć do realizacji tego zadania.

– Z uwagi, iż nowy odcinek pobocza dla pieszych jest bardzo wąski, a od strony posesji oddziela je głęboki rów odwadniający, by nasi mieszkańcy mogli poruszać się nim w sposób bezpieczny, zwróciłem się do dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie – Grzegorza Żuradzkiego z prośbą o zamontowanie przy nowym odcinku pobocza barierek ochronnych. Dyrektor obiecał, że barierki zostaną zamontowane, ale nie określił konkretnego terminu, kiedy to nastąpi – mówi Tomasz Piszczek.

Jednocześnie radny zabiega o kontynuację w 2017 roku budowy pobocza utwardzonego dla pieszych przy ulicy Ostra Góra w Psarach.

– Do wykonania pozostało już około 300 metrów pobocza w kierunku Myślachowic. Z rozmów z okolicznymi mieszkańcami wiem, że jest to dla nich bardzo ważna inwestycja i oczekują jej realizacji, dlatego we wnioskach do budżetu na przyszły rok po raz kolejny jako radny z Psar zwróciłem się z prośbą o kontynuację budowy pobocza dla pieszych. Chcę wierzyć, że zarówno burmistrz jak i starosta znajdą pieniądze na kontynuację tej inwestycji i że w przyszłym roku uda się ją doprowadzić do końca. Wszak chodzi tu o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – podsumowuje Tomasz Piszczek.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij