Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Pojaśniało na ulicy Harcerskiej w Trzebini

Pojaśniało na ulicy Harcerskiej w Trzebini

Opublikowano:

Na odcinku ulicy Harcerskiej w Trzebini od strony ośrodka zdrowia w kierunku Balatonu Gmina Trzebinia zabudowała ostatnio cztery słupy wraz z lampami oświetlającymi drogę.

– W przeszłości przy nieoświetlonym odcinku drogi dochodziło do kradzieży, dlatego ze względów bezpieczeństwa okoliczni mieszkańcy domagali się wykonania oświetlenia wzdłuż całej ulicy  –  mówi Paweł Jasic, radny Rady Miasta Trzebini i przewodniczący Rady Osiedla Salwator, który zabiegał w gminie o realizację inwestycji.

W 2015 roku Gmina Trzebinia wykonała projekt oświetlenia ulicy Harcerskiej, a w ostatnich tygodniach zadanie to zostało zrealizowane.

– Oświetlenie w tym miejscu przyda się również innym mieszkańcom naszej gminy, którzy w jesienne czy zimowe wieczory korzystają z pomocy medycznej w pobliskiej przychodni, a potem już po zapadnięciu zmroku udają się na przystanek autobusowy przy Balatonie. Teraz poczują się pewniej i bezpieczniej  –  podkreśla Paweł Jasic.

Warto dodać, że w kolejnych latach na odcinku ulicy Harcerskiej pomiędzy ośrodkiem zdrowia a skrzyżowaniem z ulicą Św. Stanisława planuje się położenie nowej nakładki asfaltowej. Ponadto przy ulicy ma zostać wykonany nowy chodnik dla pieszych.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij