Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Pojaśniało za autostradą na Salwatorze

Pojaśniało za autostradą na Salwatorze

Opublikowano:

Mieszkańcy domów położonych przy ulicy Sienkiewicza na trzebińskim Salwatorze, ale po południowej stronie autostrady A-4, kilkanaście lat zabiegali o montaż lamp oświetleniowych w rejonie swoich posesji.


Ich starania przyniosły pożądany skutek w bieżącym roku. Ten oddalony od centrum osiedla zakątek rozświetlają wieczorami i nocami dwie lampy.

– Wystąpiliśmy w tym roku do gminy z wnioskiem o montaż dwóch lamp przy posesjach położonych przy ulicy Sienkiewicza po południowej stronie autostrady i jednocześnie zdecydowaliśmy o przeznaczeniu na ten cel 2.000 zł z osiedlowych pieniędzy. Nasz wniosek zyskał przychylność władz gminy, które dołożyły brakującą, większą część pieniędzy potrzebną do realizacji zadania i ostatecznie, ku zadowoleniu mieszkańców, udało się zamontować dwie lampy – mówi Paweł Jasic, przewodniczący Rady Osiedla Salwator.

– Wokół naszych domów krzyżują się leśne drogi prowadzące w kierunku Zalewu Chechło, dlatego wiele obcych osób często się tędy przemieszcza. Gdy nie było jeszcze latarni wielu z nas nie czuło się tutaj bezpiecznie, zwłaszcza wieczorami i nocami. Teraz to się zmieniło – cieszy się Marek Krupski, jeden z mieszkańców południowej części ulicy Sienkiewicza na trzebińskim Salwatorze.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij