Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Pomnik w Sierszy wymaga renowacji

Pomnik w Sierszy wymaga renowacji

Opublikowano:

Rada Osiedla Siersza zwróciła się do trzebińskich władz miasta z prośbą o przeprowadzenie renowacji pomnika usytuowanego w gminnym parku w Sierszy.

Pomnik dedykowany ofiarom faszyzmu z czasów II wojny światowej niszczeje od dłuższego czasu. Część cokołu jest ukruszona, a z tyłu ktoś namalował na nim graffiti. Zaniedbane jest otoczenie pomnika, a ponadto potencjalne zagrożenie dla niego samego jak i przebywających w jego otoczeniu osób mogą stanowić znajdujące się w pobliżu dwa znacznych rozmiarów drzewa, które usychają.

Z tego właśnie powodu Rada Osiedla Siersza zwróciła się do burmistrza Trzebini z prośbą między innymi: o renowację całej bryły pomnika, zamontowanie na nim orła (tak jak miało to miejsce w przeszłości), podświetlenie obiektu, renowację kostki brukowej wokół pomnika, nasadzenie kwiatów na rabatach oraz wycięcie drzew zasłaniających obelisk od strony ulicy Grunwaldzkiej, co pozwoliłoby objąć jego otoczenie monitoringiem z pobliskiej kamery oraz lepiej wyeksponować jego bryłę.

Wszystko wskazuje na to, że na renowację pomnika trzeba będzie zaczekać. Nie bardzo wiadomo jak długo.

– Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini w odpowiedzi na Państwa pismo w sprawie renowacji pomnika znajdującego się w parku przy ulicy Grunwaldzkiej w Sierszy informuje, że obecnie nie posiada środków finansowych na jego remont. Po oszacowaniu kosztów rozważymy możliwość umieszczenia zadania w budżecie na rok 2017 – czytamy w urzędowej odpowiedzi przesłanej na ręce Wandy Ponisz, przewodniczącej Rady Osiedla Siersza.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij