Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Posprzątali wokół Ostrej Góry

Posprzątali wokół Ostrej Góry

Opublikowano:

Przez dwa dni członkowie Stowarzyszenia Nasze Psary sprzątali tereny wokół rezerwatu przyrody „Ostra Góra” na pograniczu Psar i Myślachowic. Dzięki temu trzebińska społeczność nie będzie musiała się wstydzić przed zwiedzającymi rezerwat za te osoby, które z tego urokliwego pod względem przyrodniczym miejsca uczyniły sobie śmietnik.


– Efektem naszej akcji jest zebranie kilkudziesięciu worków drobnych śmieci oraz znacznie większych odpadów jak opony, muszle klozetowe czy elementy mebli – mówi Tomasz Piszczek ze Stowarzyszenia Nasze Psary.

Zebrane przez członków Stowarzyszenia Nasze Psary odpady zostały już wywiezione z rezerwatu przez pracowników gminnej spółki Usługi Komunalne „Trzebinia”.

– Wszystkich miłośników urokliwej i zarazem unikalnej przyrody zapraszamy teraz na wiosenne spacery do posprzątanego rezerwatu „Ostra Góra” – zachęca Tomasz Piszczek.

Przypomnijmy, że rezerwat przyrody „Ostra Góra” został ustanowiony w 1959 roku w celu ochrony unikalnej buczyny karpackiej, która porasta szczyt wzgórza pomiędzy Myślachowicami i Psarami. Obejmuje on ponad 7 hektarów. Najstarsze z rosnących w nim buków liczą ponad 200 lat. W rezerwacie występuje aż piętnaście gatunków roślin chronionych, a ze zwierząt można w nim zaobserwować dziki, jelenie, sarny, zające, lisy, kuropatwy, bażanty, jaszczurki, węże oraz ponad trzydzieści gatunków ptaków. Dużą ciekawostką tego miejsca są ruiny tzw. „owczarni”, które nigdy nie zostały przebadane pod względem archeologicznym.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij