Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Potrzebny podjazd do domu kultury w Myślachowicach

Potrzebny podjazd do domu kultury w Myślachowicach

Opublikowano:

Do Domu Kultury w Myślachowicach nie ma podjazdu dla niepełnosprawnych. Tymczasem mieszkańcy sołectwa już dwukrotnie sygnalizowali na zebraniach wiejskich potrzebę jego wykonania.


W imieniu mieszkańców sołtys Myślachowic – Jacek Woch wystąpił do gminy z pisemną prośbą o wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych do miejscowego domu kultury. Z informacji przekazanej nam przez sołtysa wynika, że prośba jest analizowana, a ponadto władze gminy rozważają również możliwość wykonania podnośnika zamiast podjazdu.

Zadaniem sołtysa lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie wykonanie podjazdu.

– Od strony przedszkola jest sporo miejsca, gdzie taki podjazd niewielkim nakładem środków można wykonać na wzór pochylni, która od dawna istnieje przy ośrodku zdrowia. W przypadku zabudowania podnośnika trzeba będzie potem ponosić koszty jego przeglądów, serwisowania i ewentualnych napraw – argumentuje sołtys Jacek Woch.

– Z pochylni dla niepełnosprawnych bezproblemowo mogłyby również korzystać matki z dziećmi poruszające się z wózkami, które chciałyby na przykład swoje starsze pociechy zaprowadzić na zajęcia do domu kultury lub skorzystać z mieszczącej się w tym budynku biblioteki – dodaje sołtys Jacek Woch.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij