Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Na przebudowę ulicy Żmirka trzeba jeszcze zaczekać

Na przebudowę ulicy Żmirka trzeba jeszcze zaczekać

Opublikowano:

Od kilku lat mówi się o potrzebie gruntownej przebudowy drogi gminnej – ulicy Żmirka w Trzebini. Niestety, jak na razie, zadanie to jeszcze nie zostało rozpoczęte i nie wiadomo kiedy konkretnie będzie realizowane.


– Planowana przebudowa ulicy Żmirka w Trzebini na odcinku 320 metrów nie została dotychczas rozpoczęta z uwagi na wniesione przez strony odwołanie od wydanej przez starostę chrzanowskiego decyzji o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej – tłumaczy Jacek Rabiasz, kierownik Referatu Dróg i Transportu Publicznego w Urzędzie Miasta w Trzebini.

– W wyniku wniesionego odwołania wojewoda uchylił decyzję starosty i przekazał sprawę organowi pierwszej instancji do ponownego rozpatrzenia. Obecnie trwa procedura przygotowania materiałów do wniosku o wydanie nowej decyzji – dodaje Jacek Rabiasz.

W budżecie Gminy Trzebinia na rok 2016 są pieniądze na realizację tego zadania, ale nie wiadomo czy wszystkie niezbędne sprawy proceduralne uda się załatwić na tyle szybko, by przedsięwzięcie to zostało w bieżącym roku zrealizowane.

– Osoby zamieszkujące przy ulicy Żmirka od dawna upominają o jej modernizację. Droga ta od kilkunastu lat nie przechodziła poważniejszego remontu, czego następstwem są liczne spękania i ubytki w nawierzchni, które utrudniają przejazd osobom zmotoryzowanym – mówi Wojciech Hajduk, przewodniczący Rady Osiedla Piaski i zarazem radny Rady Miasta Trzebini.

– Mając na względzie istniejące utrudnienia oraz odwlekający się termin gruntownej modernizacji ulicy Żmirka wystąpiłem do gminy z wnioskiem o uzupełnienie w niej ubytków nawierzchni asfaltowej w ramach napraw bieżących – dodaje Wojciech Hajduk.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij