Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Przy Ostrej Górze uważajcie na dzikie zwierzęta

Przy Ostrej Górze uważajcie na dzikie zwierzęta

Opublikowano:

Na drodze powiatowej z Psar do Myślachowic w rejonie rezerwatu Ostra Góra co pewien czas dochodzi do potrąceń dzikich zwierząt przez samochody. Ostatnio pod kołami samochodów zginął tu dzik oraz jeleń.

Po interwencjach okolicznych mieszkańców sprawą zajął się radny z Psar  – Tomasz Piszczek. Samorządowiec już w ubiegłym roku zwrócił się pisemną prośbą do Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie o zamontowanie przy drodze powiatowej w rejonie rezerwatu Ostra Góra ostrzegających kierowców znaków drogowych  – „Uwaga na dzikie zwierzęta”.

Wszystko wskazuje na to, że znaki te wkrótce pojawią się przy wspomnianej drodze, gdzie często migrują dzikie zwierzęta.

– W związku z ostatnimi potrąceniami dzikich zwierząt  zadzwoniłem do dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie, który potwierdził ze w najbliższym czasie postulowane znaki zamontowane zostaną przy drodze w rejonie Ostrej Góry  – mówi radny Tomasz Piszczek.

– Sam codziennie jeżdżę tamtędy i często widzę migrujące zwierzaki. Znaki na pewno się przydadzą. Jednak kierowcy korzystający z tej drogi powinni również włączyć myślenie i puścić nogę z gazu, by uniknąć kolizji, niepotrzebnej śmierci zwierząt i kosztownych napraw samochodów  – dodaje Tomasz Piszczek.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij