Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Psary czeka duża inwestycja

Psary czeka duża inwestycja

Opublikowano:

W 2017 roku rozpoczną się przygotowania do kompleksowej wymiany sieci niskiego i średniego napięcia na terenie trzebińskiego sołectwa Psary.

– Sieć energetyczna w Psarach od dawna była w nie najlepszym stanie technicznym i wymaga wymiany. Niektóre słupy się sypią, część opraw oświetleniowych jest przestarzała, a ponadto kilka razy w roku dochodzi do awarii podstacji lub transformatora – mówi Tomasz Piszczek, radny z Psar, który zabiegał o tę bardzo potrzebną dla mieszkańców sołectwa inwestycję w spółce Tauron Dystrybucja.

Sprawa modernizacji sieci w Psarach wymagała wielu zabiegów i czasu, ale wreszcie są tego pierwsze efekty. Z końcem ubiegłego roku rozstrzygnięto przetarg na wykonanie projektu nowej psarskiej sieci energetycznej. Wygrała go Firma Omega Projekt z Tychów, która specjalizuje się w tego typu zadaniach. Dokumentacja ma być gotowa w pierwszej połowie 2017 roku. Jej koszt to 154.000 złotych.

Jak poinformował nas radny Tomasz Piszczek na podstawie tej dokumentacji wykonana zostanie nowa sieć energetyczna w Psarach, której koszt spółka Tauron Dystrybucja oblicza na około 1.700.000 złotych. Inwestycja wstępnie planowana jest do realizacji na rok 2018.

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Psar pozbędą się starych zmurszałych słupów i będą mieć najnowocześniejszą sieć energetyczną w całej okolicy. Zostaną zamontowane całkiem nowe jasne lampy oraz wymienione wszystkie przewody, podstacje i transformatory. Dodatkowo Tauron Dystrybucja zobowiązał się przepiąć na nowe słupy energetyczne całą sieć telefoniczną, co pozwoli zdemontować stare drewniane słupy telekomunikacyjne.

– Jak ktoś miał na działce dajmy na to jeden słup dwuprzęsłowy i jeden telekomunikacyjny, to pozostanie mu tylko jeden nowy jednoprzęsłowy, czyli użyteczna część działki się powiększy i zdecydowanie poprawi się jej estetyka. W niektórych zaś przypadkach właściciele nieruchomości w ogóle pozbędą się ze swych posesji słupów – podkreśla radny Tomasz Piszczek.

Radny w wraz z projektantami planuje chodzić po sołectwie, by wsłuchiwać się w sugestie i uwagi mieszkańców dotyczące budowy nowej sieci energetycznej w Psarach.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij